ՀՀ փոխվարչապետը հրաժարական ներկայացրեց
Փոխվարչապետ, տարածքային կառավարման նախարար Արմեն Գևորգյանը հրաժարական է ներկայացրել: Այս մասին կառավարության հերթական նիստի ժամանակ այսօր՝ հոկտեմբերի 16֊ին, հայտարարել է ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը։
Վարչապետի խոսքով՝ Գևորգյանը մտադիր է իր գործունեությունը շարունակել մասնավոր հատվածում։
Նշենք, որ «Հայկական ժամանակ» օրաթերթը երեկվա իր համարում գրել էր՝ իշխանական կուլիսներում արդեն խոսվում է, որ Արմեն Գևորգյանին փոխվարչապետի պաշտոնում հնարավոր է փոխարինի կապի և տրանսպորտի նախարար Գագիկ Բեգլարյանը։
«Հրապարակ» թերթի տվյալներով՝ փոխվարչապետի ամենահավանական թեկնածուն ֆինանսների նախարար Գագիկ Խաչատրյանն է։
Ըստ թերթի՝ հիմնավորումն այն է, որ, այսպես թե այնպես, նա իր ներկա կարգավիճակով և լծակներով ունի փոխվարչապետի կարգավիճակ, և մտադրություն կա փոխվարչապետի ստատուսը տարածքային կառավարման նախարարությունից տեղափոխել ֆինանսների նախարարություն։

Вице-премьер Армении подал в отставку
Вице-премьер Армении, министр территориального управления Армен Геворгян подал в отставку. Об этом в ходе очередного заседания правительства заявил премьер-министр Овик Абрамян.
По словам главы кабинета министров, Геворгян намерен продолжить свою деятельность в частном секторе.
Как ранее сообщила газета «Айкакан жаманак», в закулисье власти поговаривают, что на должности вице-премьера Геворгяна сменит министр транспорта и связи Гагик Бегларян.
По данным газеты «Грапарак», самым возможным кандадатом считается министр финансов Гагик Хачатрян. В качестве обоснования отмечается, что, так или иначе, с учетом его нынешнего статуса и рычагов он выполняет функции вице-премьера, и есть намерение лишить министерство территориального управления этого статуса в пользу министерства финансов.