Epress.am֊ի լրագրողին ՀՔԾ են հրավիրում նստացույց անող կնոջը զանգահարելու առիթով
Այսօր Epress.am֊ի լրագրող Լուսինե Խաչատրյանին հրավիրել են Հատուկ քննչական ծառայություն։ Զանգահարողը պարզաբանել է, որ լրագրողի բջջայինի անձնական համարից զանգահարել են քաղաքացի Էմմա Սահակյանին, և ՀՔԾ֊ում ցանկանում են պարզել, թե ինչու է այդ զանգը կատարվել։
Լրագրողը նշել է, որ ՀՔԾ կներկայանա միայն ծանուցագիր ստանալու դեպքում։ Քիչ անց ՀՔԾ֊ից կրկին զանգահարել են՝ խնդրելով ներկայանալ ու վերցնել ծանուցագիրը, որպեսզի «արագ լինի»։ Լուսինե Խաչատրյանը հրաժարվել է ներկայանալ և խնդրել է, այնուամենայնիվ, ծանուցագիրն ուղարկել։
Նշենք, որ Էմմա Սահակյանը 2012 թվականի հունիս ամսից նստացույց է անցկացնում ՀՀ նախագահի նստավայրի դիմացի մայթին։ Epress.am֊ը բազմիցս անդրադարձել է Սահակյանի պատմությանը, հարցազրույցներ է վերցրել քաղաքացուց։ Այս տարվա օգոստոսին ՀՔԾ֊ն վարույթ է ընդունել Էմմա Սահակյանի բողոքը, ով նամակ էր գրել ՀՀ Գլխավոր դատախազին՝ պահանջելով պատժել 2013 թվականի դեկտեմբերի 2-ին իր նկատմամբ ուժ կիրառած և իրեն Բաղրամյան պողոտայից տեղահանած ոստիկաններին։
Նշենք, որ նախորդ շաբաթ «Ա1+»֊ի լրագրող Մարինե Խաչատրյանի վրա հարձակման գործով ՀՔԾ-ում հարցաքննվել էին Epress.am֊ի լրագրողներ Յուրի Մանվելյանն ու Տիգրան Խաչատրյանը։

Журналиста Epress.am приглашают в ССС из-за звонка пикетчице офиса президента Армении
Корреспондента Epress.am Лусине Хачатрян пригласили в Специальную следственную службу Армении. Звонивший пояснил, что журналист совершил звонок гражданке Эмме Саакян со своего личного мобильного, и в ССС хотят выяснить причину звонка.
Хачатрян сообщила, что явится в ССС только после получения повестки. Позже к журналисту обратились с просьбой явиться и забрать повестку самостоятельно, чтобы «не терять времени». Корреспондент отказался, настояв на отправке повестки.
Гражданка Эмма Саакян с июня 2012г. проводит сидячую забастовку на противоположной резиденции президента Армении стороне улицы. Epress.am неоднократно представлял историю женщины, делал с ней интервью. В августе 2014г. ССС приняла в производство жалобу Саакян, написавшую письмо генпрокурору Армении с требованием наказать полицейских, силой устранивших ее с места проведения акции 2 декабря 2013г.
На прошлой неделе в рамках дела об атаке на корреспондента «А1+» Марине Хачатрян в Специальную следственную службу пригласили сотрудников Epress.am Юрия Манвеляна и Тиграна Хачатряна.
Ранее, напомним, Саакян сообщила Epress.am, что 4 года назад ее лишили квартиры, в которой она была прописана и которая завещана ее дочери. По словам Саакян, заговор устроила племянница, занимающая высокую должность в благотворительном фонде. Женщина заявила, что «это не первая проделка сестры»: «Она оформила документы на убитого в 1993 году мужа, как на воина карабахской войны, и получила 18 606 000 драмов (более $44 000)».