Վարչապետը երթուղայինների հարցը լուծված է համարում, վարորդները՝ ոչ
Հայաստանի գազալցակայաններում վերականգնվել է 200 դրամով լիցքավորումը: Այս մասին լրագրողների հետ զրույցում ասել է վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը՝ անդրադառնալով երթուղայինների վարորդների կազմակերպած գործադուլին: Աբրահամյանն ասել է, որ գազի թանկացման հարցը այսպիսով լուծված է և հին գինը՝ վերականգնված:
Վարորդները, սակայն, պնդում են, որ գազը երբեք 200 դրամ չի արժեցել: Նրանց խոսքով՝ ավելացրած գինը 30 դրամով իջեցնելը չի կարող բավարար լինել, և իրենք շարունակելու են գործադուլը՝ մինչև 170 դրամ գինը չվերականգնվի:
Հիշեցնենք, որ վարորդները երեկվանից գործադուլ են անում՝ նշելով, որ գազի թանկացման արդյունքում իրենց ծախսերը ավելացել են օրական 5000 դրամով: Գործադուլը մեկնարկել է երեկ և այսօր շարունակվել է քաղաքի տարբեր մասերում:

Премьер Армении считает вопрос решенным. Водители маршруток с ним не согласны
«Цена за услуги на газозаправочных станциях снижена до прежних 200 драмов». Об этом в беседе с журналистами сообщил премьер-министр Армении Овик Абрамян, комментируя проводимую водителями ереванских маршрутных такси рабочую забастовку. По словам главы правительства, вопрос подорожания газа решен, прежняя цена восстановлена.
Водители, однако, утверждают, что газ никогда не стоил 200др., а снижение повышенной цены на 30др. не может считаться удовлетворительным, и они намерены продолжать протест, пока газ не будет установлена прежняя цена в 170 драмов.
Рабочая забастовка началась 17 декабря. Водители отмечают, что в результате подорожания газа их расходы увеличились почти на $11.