Պերմյակովի՝ միայնակ չլինելու վարկածը ևս ստուգվում է․ փոխոստիկանապետ
Նախաքննությունը դիտարկում է վարկած, որ Գյումրիում Ավետիսյանների ընտանիքի 7 անդամների սպանության մեջ մեղադրվող ռուս զինծառայող Վալերի Պերմյակովը միայնակ չի գործել։ Այս մասին այսօր լրագրողներին հայտնել է Հայաստանի ոստիկանության պետի առաջին տեղակալ Հունան Պողոսյանը։
Նրա խոսքով՝ առաջ քաշված բոլոր վարկածները ստուգվում են և ուսումնասիրության արդյունքում՝ կամ հերքվում, կամ հաստատվում։
«Հայ ու ռուս իրավապահներն աշխատում են, և նախաքննության ավարտից հետո ամեն ինչ պարզ կլինի»,- ասել է Պողոսյանը:
Նա հերքել է այն տեղեկությունը, թե ռուսական ռազմաբազայից դեպքի օրը ևս 6 զինծառայող է փախել։ Մեկնաբանելով տեղեկությունը, թե Պերմյակովին հայ իրավապահներն են հայտնաբերել և այնուհետև հանձնել ռուս սահմանապահներին, Պողոսյանը պատասխանել է. «Նման բան չկա»:

Следствие изучает версию, что обвиняемый в убийстве армянской семьи действовал не один
Следствие рассматривает версию о том, что обвиняемый в убийстве 7 членов семьи Аветисян в Гюмри российский военнослужащий Валерий Пермяков действовал не один. Об этом в понедельник, 26 января, заявил первый заместитель начальника полиции Армении Унан Погосян.
По его словам, все выдвинутые версии проверяются и в результате расследования – либо опровергаются, либо подтверждаются. «Армянские и российские правоохранители работают, и все будет ясно по завершении предварительного следствия», - на пресс-конференции заявил Погосян.
Он опроверг информацию о том, что в день инцидента с российской военной базы в Гюмри сбежали 6 других военнослужащих. Комментируя сообщения о том, что Пермякова обнаружили представители правоохранительных органов Армении и передали российским пограничникам, Погосян ответил: «Ничего подобного».