Ծեծի ենթարկված ԲՀԿ֊ականը ենթադրություններ ունի, բայց դեռ չի ուզում խոսել․ «Ազատություն»
Փետրվարի 7-ին ծեծի ենթարկված ՓՄՁ բողոքի ակցիաների մասնակից, ԲՀԿ քաղխորհրդի անդամ Արտակ Խաչատրյանը տեղի ունեցածի վերաբերյալ ունի իր ենթադրությունները, որոնց մասին առայժմ չի ցանկանում խոսել։ «Ազատություն» ռադիոկայանի հետ զրույցում Խաչատրյանը պատմել է, որ դիմակավորված անձինք անսպասելիորեն հարձակվել են իր վրա, դիմակ հագցրել ու մտցրել մեքենան, որից հետո, ինչ֊որ տեղ տանելով, մի քանի ժամ անընդմեջ ծեծի են ենթարկել։
Ակտիվիստի խոսքով՝ իրեն ծեծողները գրեթե չէին խոսում, իսկ միմյանց հետ շփվում էին ժեստերով։
«Հետո բերեցին մի ամայի վայր, թողեցին։ Անցորդներին հարցրեցի ու հասկացա, որ Նորքի 8-րդ զանգվածի մատույցներում եմ», ֊ ասել է Խաչատրյանը։
Նա նշել է, որ մեծ դժվարությամբ է կարողացել տրանսպորտ նստել, քանի որ թե տաքսիները, թե երթուղայինները, տեսնելով իրեն արյունոտ վիճակում, չէին կանգնում։
«Ահագին ոտքով գնացել եմ, հետո պատահական երթուղային եմ կանգնացրել կիսագիտակից վիճակում», ֊ ասել է ակտիվիստը։
Հարցին, թե արդյոք տեղի ունեցածից հետո շարունակելու է զբաղվել հասարակական գործունեությամբ, Խաչատրյանը պատասխանել է, որ էլ ավելի ակտիվ է լինելու։

The Turnover Tax law protest participant, Prosperous Armenia Party (BHK) political councilor Artak Khachatryan, who was kidnapped and beaten on February 7, has suppositions about the incident, which he currently does not wish to speak about. Khachatryan told Azatutyun radio during an interview that he was suddenly attacked by masked men, who threw him into a car, and beat him up after driving somewhere for a few hours.
“Then they brought me to some deserted place, and left me. When I asked passersby, I understood that I was in the outskirts of (Nor) Nork’s 8th district,” said Khachatryan.
He noted that he had a difficult time entering transportation, because taxis or minibuses, seeing his bloody condition, did not stop for him. “I walked quite a way, then in semi-consciousness I somehow stopped a minibus,” said the activist.
When asked if he would continue to be involved in public movements, Khachatryan responded saying he would be even more active.