Սեպտեմբերի 2-ի երեկոյան գնդակոծել են սահմանամերձ գյուղերը․ կա երկու վիրավոր․ մամուլ
Սեպտեմբերի 2-ի երեկոյան հայ-ադրբեջանական սահմանին՝ Տավուշի մարզում, իրավիճակը լարված է եղել: Համաձայն Armtimes.com կայքի՝ հակառակորդը կրակել է ոչ միայն սահմանամերձ գյուղերի, այլև սահմանից բավական հեռու գտնվող Սևքար գյուղի ուղղությամբ. այդ գյուղում պայթել է 5 արկ:
Բացի Սևքարից, կրակոցներ են ուղղվել նաև Ներքին Ծաղկավան, Բերքաբեր, Կոթի համայնքների ուղղությամբ:
Aravot.am-ի փոխանցմամբ՝ գնդակոծության հետևանքով Կոթի գյուղի երկու բնակիչ՝ մայր և որդի Նազիկ ու Ռազմիկ Թումանյանները վիրավորվել են ու տեղափոխվել Նոյեմբերյանի բժշկական կենտրոն: Նրանց կյանքին վտանգ չի սպառնում։
Պաշտպանության նախարարության մամուլի խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը երեկ երեկոյան «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում ասել է. «Հակառակորդը շատ ուժեղ է կրակում, իրավիճակը կբնութագրեի շատ լուրջ, լարված: Հայկական զինված ուժերն էլ պատասխանում են հակառակորդի կրակոցներին»:
Երեկոյան 23.30-ի դրությամբ՝ ոստիկանությունը Դիլիջանում սկսել է կանգնեցնել մեքենաները և Թբիլիսի ուղևորվողներին տեղեկացնել, որ Իջևան-Նոյեմբերյան ճանապարհը փակ է, և անհրաժեշտ է Թբիլիսի մեկնել Վանաձոր-Ալավերդի ճանապարհով:

В результате обстрела армянских сел ранены двое – пресса
Напряженная ситуация сложилась на армяно-азербайджанской границе в Тавушской области вечером 2 сентября. Как сообщает Armtimes.com, противник стрелял не только по приграничным селам, но и в направлении села Севкар, расположенного достаточно далеко от границы: в этом селе взорвалось 5 снарядов.
Также стреляли в направлении сел Неркин Цахкаван, Беркабер, Коти.
Aravot.am пишет, что в результате обстрела были ранены жители села Коти, мать и сын Назик и Размик Туманяны. Они доставлены в ноемберяновский медцентр, их жизни вне опасности.
Пресс-секретарь Минобороны Армении Арцрун Ованисян сообщил агентству «Арменпресс»: «Противник много стреляет. Я назвал бы ситуацию очень серьезной, напряженной. ВС Армении отвечают на выстрелы».
На положение 23:30 по местному времени полиция стала останавливать автомобили в городе Дилижан, сообщая направлявшимся в Тбилиси водителям, что трасса Иджеван-Ноемберян закрыта и в грузинскую столицу нужно ехать по дороге Ванадзор-Алаверди.