Վարչապետի չվերթը Բելառուս 24 հազար եվրո է նստել պետբյուջեի վրա․ «Ժողովուրդ»
ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի գլխավորած պատվիրակությունը Երևան֊Գրոդնո չվերթը պատվիրել է «Վրացական ավիաուղիներ» ընկերությունից։ «Ժողովուրդ» օրաթերթը նշում է, որ սեպտեմբերի 4-ին ՀՀ կառավարությունը պայմանագիր է կնքել վրացական ընկերության հետ նշված ուղղությամբ չվերթ կազմակերպելու համար և պետբյուջեից 13 մլն 168 հազար դրամ է (24 հազար եվրո) վճարել։ Ըստ պայմանագրին կցված պարզաբանման՝ չվերթի կազմակերպումը եղել է հրատապ և հայկական ընկերությունները չէին կարող այն կազմակերպել։
Սեպտեմբերի 7-ին վարչապետի գլխավորած պատվիրակությունը մեկնել էր բելառուսական Գրոդնո և մասնակցել սեպտեմբերի 8-ին անցկացված Եվրասիական տնտեսական միության միջկառավարական խորհրդի նիստին։

Armenian PM's Flight to Belarus Cost the State Budget 24 Thousand Euros: Press
Government delegation led by Armenian Prime Minister Hovik Abrahamyan traveled From Yerevan to Grodno, Belarus, with Georgian Airways. As reported by local “Zhoghovurd” newspaper, on September 4 the Armenian government signed an agreement with the Georgian company on the organization of the flight, and paid EUR 24 thousand (more than AMD 13 million) from the state budget. According to the explanatory notes enclosed to the agreement, the flight had to be organized urgently, and local companies were unable to do it.
On September 7, Armenian Prime Minister Hovik Abrahamyan-led delegation traveled to Grodno, Belarus, to attend the September 8 meeting of the EEU Intergovernmental Council.