Վարչապետի չվերթը Բելառուս 24 հազար եվրո է նստել պետբյուջեի վրա․ «Ժողովուրդ»
ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի գլխավորած պատվիրակությունը Երևան֊Գրոդնո չվերթը պատվիրել է «Վրացական ավիաուղիներ» ընկերությունից։ «Ժողովուրդ» օրաթերթը նշում է, որ սեպտեմբերի 4-ին ՀՀ կառավարությունը պայմանագիր է կնքել վրացական ընկերության հետ նշված ուղղությամբ չվերթ կազմակերպելու համար և պետբյուջեից 13 մլն 168 հազար դրամ է (24 հազար եվրո) վճարել։ Ըստ պայմանագրին կցված պարզաբանման՝ չվերթի կազմակերպումը եղել է հրատապ և հայկական ընկերությունները չէին կարող այն կազմակերպել։
Սեպտեմբերի 7-ին վարչապետի գլխավորած պատվիրակությունը մեկնել էր բելառուսական Գրոդնո և մասնակցել սեպտեմբերի 8-ին անցկացված Եվրասիական տնտեսական միության միջկառավարական խորհրդի նիստին։

Рейс премьера в Беларусь обошелся госбюджету Армении в 24 тысячи евро
Делегация, возглавляемая премьером Армении Овиком Абрамяном, заказала рейс Ереван-Гродно у компании «Грузинские авиалинии». Газета «Жоховурд» отмечает, что 4 сентября армянское правительство заключило договор с грузинской компанией об организации этого рейса и заплатила из госбюджета Армении было 24 000 евро. Согласно пояснению к договору, организация рейса была срочной, а местные компании сделать этого не могли.
7 сентября делегация под руководством премьера отправилась в Гродно и приняла участие в заседании межправительственного совета Евразийского экономического союза.