«Նուբարաշեն»-ում դատապարտյալ է ինքնասպան եղել
Նախօրեին, ժամը 15.20-ին ԱՆ «Նուբարաշեն» քրեակատարողական հիմնարկում ինքնասպանություն է կատարվել: Լուրն «Ա1+»-ի հետ զրույցում հաստատեցին ԱՆ քրեակատարողական վարչության հանրային կապերի բաժնից: «Խցակիցները փորձել են օգնություն ցուցաբերել, հետո վրա են հասել բժիշկները, սակայն չեն կարողացել փրկել»,- նշեցին այնտեղից:
Epress.am֊ի հետ զրույցում բաժնի պետ Գոռ Ղլեչյանն ասել է, որ կալանավորն ինքնասպանություն է գործել կախվելու միջոցով․ ընդ որում, ըստ պաշտոնյայի, դեպքի պահին նա խցում միայնակ չի եղել։
Այժմ նախաքննություն է ընթանում՝ դեպքի հանգամանքները պարզելու նպատակով:
Հիշեցնենք, որ «Նուբարաշենում» տիրող բարքերի և պերմանենտ բռնության մասին անցած շաբաթ այդ հիմնարկից դուրս գալուց հետո պատմում էր նախկին քաղբանտարկյալ Վարդգես Գասպարին (տեսանոյւթը՝ ստորև)։

В ереванской тюрьме повесился заключенный
1 марта совершил самоубийство 40-летний арестант ереванского уголовно-исполнительного учреждения «Нубарашен». Информацию в беседе с «А1+» подтвердил сотрудник отдела по связям с общественностью при уголовно-исполнительном учреждении Минюста. «Сокамерники пытались оказать помощь, затем подоспели врачи, но спасти его не удалось», - сказал собеседник.
Начальник отдела Гор Глечян сообщил Epress.am, что арестант повесился, при этом в камере он был не один. В настощее время следствие пытается установить обстоятельства инцидента.
На прошлой неделе ситуацию в Нубарашенской тюрьме в своем заявлении, написанном до освобождения, описал бывший политзаключенный Вардгес Гаспари.