Լեռնային Ղարաբաղում սպանված զինվորի գործով ձերբակալվել է նրա ծառայակիցը
Հունիսի 2-ին Լեռնային Ղարաբաղում հրազենային վիրավորումից մահացած ժամկետային զինծառայող, կրտսեր սերժանտ 19-ամյա Խորեն Հարությունյանի գործում որպես մեղադրյալ է ներգրավվել նրա ծառակայից Ա․Խաչատրյանը։ Այս մասին երեկ հաղորդել է ՀՀ Քննչական կոմիտեն։
Կրտսեր սերժանտ Խաչատրյանը ձերբակալվել է։ Համաձայն պաշտոնական վարկածի, Հարությունյանը մահացու հրազենային վնասվածքն ստացել է մարտական դիրքում Խաչատրյանի կողմից զենքի հետ վարվելու կանոնները խախտելու հետևանքով արձակված կրակոցից։
Նշենք, որ քրեական գործը հարուցվել է քրեական օրենսգրքի 373-րդ հոդվածի 3-րդ մասով (զենքի հետ վարվելու կանոնները խախտելը, որն անզգուշությամբ առաջացրել է մարդու մահ)։ Հոդվածը նախատեսում է չորսից ութ տարի ժամկետով ազատազրկում:

По делу о смерти военнослужащего в Карабахе арестован его сослуживец
Сослуживец погибшего от огнестрельного ранения 2 июня в Нагорном Карабахе 19-летнего военнослужащего срочной службы, младшего сержанта Хорена Арутюняна А. Хачатрян привлечен по делу в качестве обвиняемого. Об этом сообщает Следственный Комитет Армении.
Младший сержант Хачатрян арестован. По официальной версии, Арутюнян получил смертельное огнестрельное ранение на боевой позиции в результате нарушения Хачатряном правил обращения с оружием.
Уголовное дело заведено по статье «нарушение правил обращения с оружием, повлекшее по неосторожности смерть человека». Статья предусматривает наказание от 4 до 8 лет.