Սեյրան Օհանյանի քաղաքականություն մտնելը գերագնահատված է մեդիայի պատճառով․ փորձագետ
Նախկին պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանի մուտքը քաղաքական դաշտ խիստ գերագնահատված է։ Այս կարծիքը Epress.am-ի հետ զրույցում հայտնել է քաղաքական և ընտրական տեխնոլոգիաների մասնագետ Արմեն Բադալյանը։
Օհանյանը պաշտոնից ազատվել էր նախորդ տարի․ երկու օր առաջ նա հայտարարել է, որ  քաղաքական խորհրդակցությունների փուլում է տարբեր քաղաքական ուժերի հետ, որի արդյունքում պատրաստվում է դաշինք ստեղծել։
«Սա ընդամենը նախկին մի պաշտոնյա է, որ մտնում է քաղաքական դաշտ, իսկ այդպիսինները քաղաքական դաշտում բազմաթիվ են․ նախկին նախագահ կա, նախկին վարչապետեր կան, նախկին պատգհամավորներ, մարզպետներ։ Գերագնահատված է Սեյրան Օհանյանի հայտարարությունը։ Եվ այդ գերագնահատումն անում է մեդիան»,֊ ասել է Բադալյանը։
Նրա խոսքով՝ ՊՆ նախարարի քաղաքական պայքարին մասնակցելն ավելի բարդացնում է այն, որ նախարարը իր պաշտոնավարման 10 տարվա ընթացքում ոչինչով աչքի չի ընկել։
«Ի՞նչով է տարբերվել մշակույթի նախարարից, կամ գյուղնախարարից։ Առավել ևս ՊՆ֊ն պատասխանատու է ապրիլյան ռազմական գործողությունների համար, երբ 100֊ից ավելի մարդ մահացավ։ Եվ ոչ միայն դա՝ ապրիլի 2֊ը կլինի, Մարտի 1֊ը կլինի։ Ազատամարտիկների սոցիալական շարժումը, որի ղեկավարը (Վոլոդյա Ավետիսյան) այժմ բանտում է, ջարդվեց այդ շարժումը պաշտպանության նախարարի օրոք։ Ընտրություններն էլ կեղծվել են, նա ձեն չի հանել», ֊ ասել է Արմեն Բադալյանը։

Политтехнолог: Вход в политику экс-министра обороны Армении переоценен из-за медиа
«Вход в политику бывшего министра обороны Армении Сейрана Оганяна сильно переоценен», - об этом в беседе с Epress.am заявил политтехнолог Армен Бадалян.
Оганян был уволен с должности в прошлом году: два дня назад он заявил, что находится на этапе совещаний с различными политическими силами, в результате которых намерен создать союз.
«Это всего лишь бывший чиновник, который выходит на политическое поле, а таких на политическом поле множество: есть бывший президент, бывшие премьеры, бывшие депутаты, губернаторы. Заявление Сейрана Оганяна переоценено. И эту переоценку делает медиа». По словам Бадаляна, участие экс-министра в политической борьбе усложняет тот факт, что за 10 лет своего пребывания на должности он ничем не выделился.
«Чем он отличался от министра культуры или сельского хозяйства? Более того, Минобороны ответственно за апрельские боевые действия, когда погибли более 100 человек. И не только это: будь то 2 апреля или 1 марта . Социальное движение ветеранов карабахской войны, руководитель которого [Володя Аветисян] сидит в тюрьме, было сломлено при данном министре обороны. И выборы фальсифицировались - он молчал», - заключил эксперт.