Զինծառայողին գտել են կախված վիճակում․ (թարմացված)
Շիրակի մարզի Հացիկ գյուղի տներից մեկի մոտ հայտնաբերվել է ազգությամբ եզդի, ժամկետային զինծառայողի դի։
Epress.am-ի հետ զրույցում Հացիկ համայնքին մոտ գտնվող Կարմրաքար գյուղի համայնքապետ Արթուր Մաթևոսյանը նշել է, որ զինծառայողը Հացիկից էր․ «Փախել եկել է իրենց գյուղ, իրենց տան մոտ կախվել»։
Ավելի ուշ ՀՀ քննչական կոմիտեն հաղորդագրություն է տարածել, որտեղ նշվել է, որ ժամկետային զինծառայող Աբաս Մամոյի Սլոյանը օգոստոսի 13-ի առավոտյան ինքնակամ թողել է ծառայության վայրը և վերադարձել տուն՝ Հացիկ գյուղ։ Գյուղի 14-րդ փողոցի տներից մեկի օժանդակ կառույցում հայտնաբերվել է նրա դին՝ կախված վիճակում:
Հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 110-րդ հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով (ինքնասպանության հասցնելը):

Update: Armenia's Investigative Committee has issued a statement to report that on the morning of August 13 conscript soldier Abas M Sloyan arbitrarily left his military unit and returned home to Hatsik village. He was later found dead hanging in a building next to a house on the village's 14th street.
A criminal case has been issued into the incident under Article 110 of the Armenian Criminal Code (driving a person to suicide).
14:25 A conscript soldier of a Yazidi origin was found hanged near a house in the village of Hatsik in Armenia’s Shirak province.
Speaking to Epress.am, Hatsik village head Artur Matevosyan said the young man was a native of Hatsik: “He ran away and returned to his village to hang himself near his house.”