«Քո ընտրած ճանապարհն է, դու ես մեղավոր»․ քննիչները՝ «Սասնա ծռեր»-ին սատարող կնոջը
«Հայ կանանց ճակատ» նախաձեռնության անդամ Հասմիկ Սարգսյանի վրա փետրվարի 24-ի  հարձակման դեպքի առիթով մինչև այսօր կասկածյալներ ներգրաված չեն։ Epress.am-ի հետ զրույցում կինը նշել է, որ հույս չունի, թե դեպքը կբացահայտվի ու մեղավորներին կգտնեն։
«Եկել են քննիչները, արձանագրություններ են կազմել ու վերջ», - ասել է Սարգսյանը։
Կինն ասել է, որ երբ ինքը քննիչներին պատմել է, թե ինչ է եղել և ըստ իրեն ինչն է եղել պատճառը («Սասնա ծռերին» աջակցելը), քննիչներն ասել են․ «Քո ընտրած ճանապարհն է, դու ես մեղավոր»։
Հիշեցնենք, որ Սարգսյանը բարձրաձայնել էր, որ փետրվարի 24-ին, երբ մոտեցել է իրենց տան շքամուտքին, իրեն մոտեցել է մի երիտասարդ և սուր-ծակող կտրող գործիքով հարվածել է իրեն, որի հետևանքով պատռվել է կնոջ բաճկոնը։
Կինն ընդգծում է, որ դա իր նկատմամբ կատարված արդեն 3-րդ մահափորձն է։ Առաջինը տեղի է ունեցել 2017 թվականի սեպտեմբերի 9-ին՝ Ժիրայր Սեֆիլյանի դատավարության ժամանակ, «երբ ոստիկանության բազմաթիվ ծառայողների աչքի առջև հանցագործը 7 սանտիմետր երկարություն ունեցող բիզ էր խրել Շենգավիթի դատարանի բակում կայանված իմ մեքենայի անիվի մեջ»։ Նրա փոխանցմամբ՝ երկրորդ մահափորձը տեղի է ունեցել 2017 թվականի դեկտեմբերի 12-ին՝ կրկին Շենգավիթի դատարանի բակում։ Բոլոր երեք դեպքերը նա կապել է «Սասնա ծռերին» ցուցաբերած իր աջակցության հետ։

«Сама виновата». В Армении расследуют нападение на единомышленницу оппозиционеров
До сих пор нет подозреваемых в деле о нападении на члена инициативы «Фронт армянских женщин» Асмик Саргсян, совершенном 24 февраля. Она не надеется, что инцидент будет раскрыт, а виновные - установлены.
«Пришли следователи, составили протокол - и все», - заявила Саргсян в беседе с Epress.am. По словам собеседницы, когда она рассказала следователям, что случилось и в чем, на ее взгляд, причина (поддержка группе «Сасна црер»), представители власти ответили: «Ты выбрала этот путь, сама виновата».
Ранее женщина заявила, что 24 февраля у подъезда дома, в котором она живет, к ней подошел неизвестный молодой человек и ударил колюще-режущим предметом. Саргсян не пострадала, нападавший только разорвал ей куртку.
Это, по ее словам, уже третье покушение: первое было совершено в ходе судебного заседания по делу Жирайра Сефиляна 9 сентября 2017 года, «когда на глазах у множества служащих полиции преступник воткнул 7-сантиметровое шило в колесо моего автомобиля, припаркованного во дворе Шенгавитского суда». Второе покушение, пишет она, имело место 12 декабря 2017-ого на территории того же суда. Все эти случаи она связывает со своей поддержкой «Сасна црер».