Զոհված Աշոտ Կարապետյանը Մարտի 1-ի գործով վկայի կարգավիճակ ուներ
Ռուսաստանում պայթյունի հետևանքով մահացած Երևան քաղաքի նախկին ոստիկանապետ Աշոտ Կարապետյանը Մարտի 1-ի գործով վկայի կարգավիճակ ուներ: Armtimes.com-ի տեղեկություններով, նա այդ կարգավիճակով հարցաքննվել էր ՀՔԾ-ում:
Վկայի կարգավիճակի վերաբերյալ տեղեկությունը կայքի հետ զրույցում հաստատեցին ՀՀ հատուկ քննչական ծառայությունից, սակայն այլ մանրամաներ չնշեցին:
Երևանի նախկին ոստիկանապետը համակարգում աշխատում էր 1995-ից թվականից: 2008 թվականի մարտիմեկյան արյունալի իրադարձությունների ժամանակ նա զբաղեցրել էր ՀՀ ոստիկանության Երևան քաղաքի վարչության Խորհրդային բաժնի պետի պաշտոնը: Կարապետյանը Երևան քաղաքի ոստիկանապետի պաշտոնից ազատվեց 2016 թվականին Սարի թաղում տեղի ունեցած բախումներից հետո:

Погибший армянский полицейский был свидетелем по делу о бойне 2008 года
Бывший глава полиции Еревана Ашот Карапетян, погибший в результате взрыва в России, имел статус свидетеля в рамках уголовного дела о событиях 1 марта 2008 года. По данным Armtimes.com, в этом статусе его допрашивали в Специальной следственной службе.
В ССС информацию подтвердили, однако подробностей сообщать не стали.
Карапетян работал с 1995 года. Во время кровавых событий 2008г. он занимал должность начальника управления полиции Еревана. С должности главы ереванской полиции он был уволен после столкновений в районе Сари Тах в 2016 году.
В сентябре с огнестрельным ранением в голову был обнаружен труп бывшего начальника полиции Армении Айка Арутюняна, также проходившего свидетелем по делу о 1 марта. Напомним, что один из основных обвиняемых - второй президент Армении Роберт Кочарян.