Կրակել են դատավոր Տաթևիկ Գրիգորյանի աշխատասենյակի պատուհանին
Ոստիկանության կենտրոնական բաժնի հետաքննչական բաժանմունքում նյութեր են նախապատրաստվում հունվարի 21-ին Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանի Կենտրոն և Նորք Մարաշ վարչական շրջանների դատարանի դատավոր Տաթևիկ Գրիգորյանի աշխատասենյակի պատուհանին կրակոց արձակելու փաստով։
Shamshyan.com-ի փոխանցմամբ, ժամը 18։00-ի սահմաններում Գրիգորյանն ահազանգել է ոստիկանության կենտրոնական բաժին և հայտնել, որ դատարանի իր աշխատասենյակի պատուհանի երկշերտ ապակու արտաքին շերտը կոտրված է։
Դեպքի վայր ժամանած ոստիկանները նշված վայրում՝ ապակիների արանքում, հայտնաբերել են կրակված գնդակ, որը հետաքննիչի կողմից առգրավվել է, և նշանակվել են դատաձգաբանական և դատաքիմիական փորձաքննություններ։
Դատավոր Գրիգորյանը քննել է մի շարք աղմկոտ գործեր, որոնցից են Ժիրայր Սեֆիլյանի և մյուսների, խոշոր չափերի կաշառք ստանալու համար մեղադրվող դատավոր Գագիկ Հեբոյանի, HSBC բանկի վրա հարձակման գործերը:

В Ереване стреляли в окно кабинета судьи
В полиции готовятся материалы по факту выстрела по окну кабинета судьи Татевик Григорян (ереванский суд общей юрисдикции административных районов Кентрон и Норк-Мараш).
Как сообщает Shamshyan.com, вечером 21 января Григорян обратиласть в полицию, сообщив, что разбит внешний слой двухслойного стекла в ее окне.
Прибывшие на место полицейские обнаружили между стеклами отстреленную гильзу, конфискованную следователем. Назначены судебно-баллистическая и судебно-химическая экспертизы.
В прошлом Григорян рассматривала ряд громких дел, среди них: суд над ветераном Карабаха Жирайром Сефиляном и его единомышленниками, над судьей Гагиком Эбояном, который обвинялся в получении взятки в крупном размере, а такж суд по делу о нападении на банк HSBC.