ՊԵԿ նախագահը հրաժարական է տվել
Պետական եկամուտների կոմիտեի (ՊԵԿ) նախագահ Դավիթ Անանյանը աշխատանքից ազատման դիմում է ներկայացրել վարչապետին:
«Մամուլում շրջանառվող լուրերը փարատելու նպատակով ցանկանում եմ տեղեկացնել, որ այսօր ՀՀ Վարչապետին եմ ներկայացրել աշխատանքից ազատման դիմում։
Շնորհակալություն եմ հայտնում բոլորին արդյունավետ և արգասաբեր համագործացկության, ինչպես նաև ՀՀ Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին՝ ավելի քան երկու տարի այս պատասխանատու պաշտոնն ինձ վստահելու համար», - ֆեյսբուքի իր էջում գրել է Անանյանը։
Դավիթ Անանյանը ՊԵԿ նախագահ է նշանակվել 2018 թվականի մայիսին։ Մինչ այդ՝ 2016 թվականից սկսած Անանյանը զբաղեցնում էր ֆինանսների փոխնախարարի պաշտոնը։

Chairman of the State Revenue Committee Resigns
Davit Ananyan, Chairman of the State Revenue Committee has submitted a resignation letter to the Prime Minister of Armenia. On his Facebook page, Ananyan wrote, "To confirm rumors in the press, I inform that I have sent a letter of resignation to the Prime Minister. I thank everyone for effective and fruitful cooperation and to Prime Minister Pashinyan, for entrusting this position to me for more than two years."
Davit Ananyan was appointed on this post in May 2018. Before that, since 2016, he was Deputy Finance Minister.