Հայաստանը հինգ աստղ է ստացել ՈՒԵՖԱ-ից
Հոկտեմբերի 26-ին ՈՒԵՖԱ-ի զարգացման և տեխնիկական աջակցման կոմիտեի առաջարկով, ՈՒԵՖԱ-ի Գործկոմի հերթական նիստի ընթացքում տեղի ունեցավ ՀՖՖ-ի «հինգ աստղ» չափանիշի պաշտոնական հաստատումը:
Հուլիսին Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիան արժանացավ «հինգ աստղ» չափանիշի` ՈՒԵՖԱ-ի Grassroots ծրագրի (մանկական և մանկապատանեկան ֆուտբոլ) խարտիայի համակարգում, ինչը վկայում է ՀՖՖ-ի` մասսայական ֆուտբոլում կատարած արդյունավետ աշխատանքների մասին, նշում է ՀՖՖ մամուլի ծառայությունը:
Երկու տարի առաջ ՀՖՖ-ն արժանացել էր «մեկ աստղ» չափանիշի: Եվս «չորս աստղ» գնահատականի արժանանալու համար ՀՖՖ-ն փաթեթ էր ներկայացրել, որը պարունակում էր վերջին երկու տարիների ընթացքում կատարված աշխատանքների հաշվետվությունը մասսայական ֆուտբոլի ասպարեզում: ՈՒԵՖԱ-ին, մասնավորապես, ներկայացվել էին անցկացված բոլոր միջոցառումների ցանկը, ընթացքը և արդյունքները, ինչպես նաև մասնակիցների քանակի արձանագրված աճը:

Федерация футбола Армении удостоилась «5 звезд»
26 октября по предложению комитета развития и технической поддержки УЕФА на очередном заседании исполкома УЕФА состоялось официальное присвоение Федерации футбола Армении статуса «5 звезд».
В июле федерация футбола Армении получила статус «5 звезд» по версии программы УЕФА Grassroots (детский и юношеский футбол), что является максимальным после скандинавских стран показателем уровня эффективности программ, осуществленных в массовом футболе, сообщает пресс-центр федерации.
Два года назад ФФА удостоилась статуса «1 звезда». Для получения еще «четырех звезд» ФФА представила пакет, в который вошли отчеты о проделанной работе за последние два года в сфере массового футбола. В частости, в УЕФА был представлен весь перечень и результаты мероприятий, а также зафиксированный рост количества участников.