Հայաստանում կիբեռահաբեկչության դեմ կպայքարեն ազգային ծրագրի օգնությամբ
Այսօր ՀՀ կառավարությունում տեղի է ունեցել խորհրդակցություն Հայաստանի Հանրապետությունում կիբեռահաբեկչության դեմ պայքարի ազգային ծրագրի վերաբերյալ, որը վարել է վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը:
ՀՀ կառավարության կայքի հաղորդմամբ` խորհրդակցության ընթացքում ներկայացվել է Հայաստանի Հանրապետությունում կիբեռահաբեկչության դեմ պայքարի ազգային ծրագրի նախագիծը: Մասնավորապես, փաստաթղթում ներկայացված են կիբեռահաբեկչության դեմ պայքարի պետական քաղաքականության հիմնական ուղղություններն ու միջոցառումները:
Ընդգծելով ներկայացված նախագծում շահագրգիռ գերատեսչությունների ղեկավարների և ներկայացուցիչների առաջարկությունների ու դիտողությունների ներառման անհրաժեշտությունը` խորհրդակցության մասնակիցները հավանության են արժանացրել Հայաստանի Հանրապետությունում կիբեռահաբեկչության դեմ պայքարի ազգային ծրագրի նախագիծը:

Consquences of WikiLeaks? Armenia Approves Program to Fight Against Cyber-Terrorism
A consultation meeting, chaired by RA Prime Minister Tigran Sargsyan, on the the national program on the fight against cyber-terrorism in the Republic of Armenia took place at the Government of Armenia building today.
According to the Armenian government's website, presented during the consultation was the plan for the fight against cyber-terrorism national program, which includes the main directions and measures of state policy in the fight against cyber-terrorism.
Emphasizing the need of including the comments and observations of the department heads and representatives that have an interest in the proposed project, consultation participants approved the plan.