Նախկին քաղաքապետը կադրային փոփոխությունները իմիտացիա է համարում
«Քաղաքապետի և իշխանության վերնախավում իրականացվող կադրային փոփոխությունները պարզապես իմիտացիա են», - Epress.am-ի հետ զրույցում ասել է  Երևանի նախկին քաղաքապետ Վահագն Խաչատրյանը:
Նրա խոսքով` եթե քաղաքական համակարգը մնացել է նույնը, քաղաքապետի կամ նախարարների փոփոխությունը ոչինչ չի փոխի:
«Գողապետությունը մնալու է գողապետություն, ով ուզում է լինի, անունը կարևոր չի, ով որ էս համակարգում աշխատում է, էդ գողապետության մաս է կազմում, ինքը չի կարող դուրս մնալ էս ամբողջ համակարգից: Լավը կլինի, վատը կլինի, դա ոչ մի նշանակություն չի ունենալու, մենք` երևանցիներս, չենք զգա դա, պարզապես մեր գրպանից թալանելու են ավելի շատ»,- ասել է Վահագն Խաչատրյանը, ով Երևանի քաղաքապետի պաշտոնը զբաղեցրել է 1992-ից մինչև 1996 թվականը:

If the System is the Same, New Mayor or Ministers Won't Change Anything: Opinion
"The staff changes taking place among the mayor's and ruling elite are simply an imitation," said former Yerevan mayor Vahagn Khachatryan.
According to him, if the political system has remained the same, then a new mayor or new ministers won't change anything.
"A government that steals will remain a government that steals, whoever it may be, the name is not important; whoever works in this system is a part of the criminal state, he cannot remain outside of this entire system. Whether it'll be good or bad will make no difference; we, Yerevan residents, won't feel it; it's just that they'll steal more from our pockets," said Khachatryan, who was the mayor of the Armenian capital between 1992–1996.