Facebook-ում առաջացած նախաձեռնությունը մեծ ներուժ կհաղորդի Շարժմանը. Արզումանյան
«Առցանց ազատականների ալյանսի» (3Ա) ստեղծումը ողջունելի նախաձեռնություն է, այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանը հայտարարել է ՀՀ արտաքին գործերի նախկին նախարար, ՀԱԿ անդամ Ալեքսանդր Ազրումանյանը:
Հիշեցնենք, որ Հայ Ազգային Կոնգրեսի և Քաղբանտարկյալների և հալածյալների պաշտպանության կոմիտեի անդամ Կարապետ Ռուբինյանը նախորդ շաբաթ  Facebook սոցիալական ցանցում հանդես էր եկել նոր նախաձեռնության ստեղծման առաջարկով, որի նպատակն է «միավորել Հայաստանի,Լեռնային Ղարաբաղի և Սփյուռքի ազատականներին»:
«Սա մի նախաձեռնություն է, որը փորձելու է վիրտուալ տարածքում օգտագործել այն ներուժը, որ կա ազատականների շրջանում` Հայաստանում, Սփյուռքում, ԼՂ-ում,  ամբողջ աշխարհում, և միասին մտածել, թե ինչ քայլեր կարելի է անել` ապագայում Հայաստանում ազաատկանացմանն ուղղված: Սա ընդամենը այն կարևորագույն հոսանքներից է, որն այսօրվա Հայաստանի սպեկտրում սկսում է կորցնել իր ազդեցությունը: Այն ազդեցության վերականգնմանն ուղղված բան է, որը, եթե հաջողվի, միայն ու միայն ընդհանուր շարժմանը ընդդիմադիր մեծ ներուժ կհաղորդի», - ասել է Ալեքսանդր Արզումանյանը:

Экс-глава МИД Армении верит в сетевых либералов
Бывший глава МИД Армении, член Армянского национального конгресса Александр Арзуманян приветствует создание Сетевого Альянса Либералов 3-А.
На прошлой неделе член АНК и Комитета по защите политзаключенных и преследуемых по политическим мотивам Карапет Рубинян выступил в социальной сети Facebook с предложением о создании новой инициативы, целью которой является «объединение либеральных сил Армении, Нагорного Карабаха и диаспоры».
«Эта инициатива попытается использовать тот потенциал виртуального пространства, который есть среди либералов Армении, диаспоры, Нагорного Карабаха и всего мира, чтобы вместе подумать, какие шаги можно предпринять для дальнейшей либерализации Армении. Это одно из тех самых основных течений, которое в сегодняшнем спектре Армении начинает терять свое влияние. Оно направлено на восстановление влияния, которое, если удастся, придаст большой потенциал общему движению», - сказал Александр Арзуманян.