Facebook-ում առաջացած նախաձեռնությունը մեծ ներուժ կհաղորդի Շարժմանը. Արզումանյան
«Առցանց ազատականների ալյանսի» (3Ա) ստեղծումը ողջունելի նախաձեռնություն է, այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանը հայտարարել է ՀՀ արտաքին գործերի նախկին նախարար, ՀԱԿ անդամ Ալեքսանդր Ազրումանյանը:
Հիշեցնենք, որ Հայ Ազգային Կոնգրեսի և Քաղբանտարկյալների և հալածյալների պաշտպանության կոմիտեի անդամ Կարապետ Ռուբինյանը նախորդ շաբաթ  Facebook սոցիալական ցանցում հանդես էր եկել նոր նախաձեռնության ստեղծման առաջարկով, որի նպատակն է «միավորել Հայաստանի,Լեռնային Ղարաբաղի և Սփյուռքի ազատականներին»:
«Սա մի նախաձեռնություն է, որը փորձելու է վիրտուալ տարածքում օգտագործել այն ներուժը, որ կա ազատականների շրջանում` Հայաստանում, Սփյուռքում, ԼՂ-ում,  ամբողջ աշխարհում, և միասին մտածել, թե ինչ քայլեր կարելի է անել` ապագայում Հայաստանում ազաատկանացմանն ուղղված: Սա ընդամենը այն կարևորագույն հոսանքներից է, որն այսօրվա Հայաստանի սպեկտրում սկսում է կորցնել իր ազդեցությունը: Այն ազդեցության վերականգնմանն ուղղված բան է, որը, եթե հաջողվի, միայն ու միայն ընդհանուր շարժմանը ընդդիմադիր մեծ ներուժ կհաղորդի», - ասել է Ալեքսանդր Արզումանյանը:

Facebook-Created Armenian Initiative will Give Only Great Potential to the Movement: Arzumanyan
The creation of the Online Liberals Alliance is a welcoming initiative, said Armenia's former foreign minister, Armenian National Congress member Alexander Arzumanyan.
Note that the Armenian National Congress and Committee for the Protection of Political Prisoners and Persecuted People member Karapet Rubinyan made an announcement on Facebook last week about the creation of a group whose aim is "to unite the liberals of Armenia, Nagorno-Karabakh and the Diaspora." (The group has since been created on Facebook.)
"This is an initiative which, in an online environment, will try to use the potential that exists among liberals, in Armenia, in the Diaspora, in Nagorno-Karabakh, and the entire world, and together to think about what steps can be taken in the future aimed at the liberalization of Armenia. This is simply one of those critical currents which, in the specter of today's Armenia, is beginning to lose its effect. It is aimed at restoring that influence which, if successful, will give only great opposition potential to the general movement," said Arzumanyan.