Եթե Կարապետյանն ական է, Տեր-Պետրոսյանը կարող է պայթեցնել այն. կարծիք
Ժողովրդական կուսակցության առաջնորդ Տիգրան Կարապետյանի գործողությունների մեջ կան դրական և բացասական տարրեր: Այս մասին այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանը հայտարարել է «Սարդարապատ» շարժման նախաձեռնող Ժիրայր Սեֆիլյանը:
Նա նախընտրել է խոսել դրականի մասին` նշելով, որ, Կարապետյանի բազմահազարանոց հանրահավաքն ապացուցեց, որ որևէ ընդդիմադիր գործիչ չպիտի մեծամտանա` հասկանալով, որ ժողովուրդը որևէ մեկի սեփականությունը չէ:
«Դա նաև Տիգրան Կարապետյանին է վերաբերում», - ասել է Սեֆիլյանը:
Նա նշել է, որ «գորշ գույներն այնքան են խտացել, որ ժողովուրդը պատրաստ է ըմբոստանալու, պատրաստ է դիմադրության»:
Սեֆիլյանի խոսքով` եթե տեսականորեն ենթադրել, որ Տիգրան Կարապետյանը իշխանությունների կողմից ներդրված ականն է, ապա այն կարող էր պայթեցնել Լևոն Տեր-Պետրոսյանը` երեկ Կարապետյանի հրավիրված հանրահավաքին մասնակցելով:
Սեֆիլյանը կրկնել է իր հարցազրույցներից մեկում հնչեցրած այն միտքը, որ եթե որևէ ուժ Սերժ Սարգսյանին ընդունում է որպես նախագահ, ապա այն չի կարող ընդդիմություն լինել:  Եվ դա, ըստ Սեֆիլյանի, վերաբերում է նաև Տիգրան Կարապետյանին:

Ветеран войны предлагает оппозиции не зазнаваться
В действиях лидера Народной партии Тиграна Карапетяна есть и положительные, и отрицательные стороны. Об этом 20 января на встрече с журналистами заявил инициатор движения «Сардарапат», ветеран карабахской войны Жирайр Сефилян.
Он предпочел говорить о положительных сторонах, отметив, что многотысячный митинг Карапетяна доказал, что ни один оппозиционный политический деятель не должен зазнаваться, а должен понимать, что народ не является чьей-либо собственностью.
«Это касается и Тиграна Карапетяна», - подчеркнул Сефилян.
Он также отметил, что «мрачные краски настолько сгустились, что народ готов к бунту, готов сопротивляться».
По словам Сефиляна, если теоретически предположить, что Тигран Карапетян - заложенная со стороны властей бомба замедленного действия, то ее мог взорвать Левон Тер-Петросян, приняв участие в митинге Карапетяна 19 января.
Сефилян повторил свою мысль о том, что если какая-либо сила принимает Сержа Саргсяна как президента, то она не может быть оппозиционной. И это, по словам Сефиляна, касается также Тиграна Карпетяна.