Նամակ քաղաքապետին. Տերյան փողոցի բնակիչները խանգարում են շինարարությանը
Տերյան 21 հասցեում գտնվող շենքի բակում այսօր կրկին մեծ թվով մարդիկ են հավաքվել: Հարակից շենքի բնակիչները շարունակում են խոչընդոտել բակում իրականացվող շինարարությանը: Բնակիչները խմբվել են շինարարության վայրում այն պահից, երբ մեկնարկեցին շինարարական աշխատանքները:
Տարածք է ժամանել նաև Պետական պահպանության վարչության ոստիկանական  մեքենան: Ոստիկանները հորդորել են ժողովրդին չխանգարել` նշելով, որ շինարարությունն իրականացնող ընկերությունը դիմել է իրենց, և այժմ իրենք ծառայություն պետք է իրականացնեն տվյալ վայրում:
Չնայած ոստիկանների հորդորներին` մարդիկ շարունակել են պնդել, որ մինչև վերջ պայքարելու են իրենց իրավունքների համար և թույլ չեն տալու իրենց բակում շենք կառուցել:
Բնակիչները նաև նամակ են պատրաստել` ուղղված Երևանի քաղաքապետ Կարեն Կարապետյանին: Խմբված մարդիկ իրենց ստորագրություններն էին դնում նամակի տակ, որից հետո պատրաստվում էին այն տանել քաղաքապետարան:
Նշենք, որ շինարարության վայրում որևէ տեղ նշված չէ, թե ով է կառուցապատող ընկերությունն ու ինչ տեսք է ունենալու ապագա շինությունը, ինչը հակասում է գործող օրենքին:
Հարակից շենքերի բնակիչները շաբաթ օրը Epress.am-ի հետ զրույցում նշել էին, որ, ըստ շրջանառվող լուրերի, կառուցապատումն իրականացնում է «Լոկալ դեվելոփերս» կազմակերպությունը, որը պատկանում է գործարար Սամվել Մայրապետյանին:
Բնակիչները բողոքում են նրանից, որ եթե բակում շենք կառուցեն, հարակից շենքերի դիմացի հատվածը կփակվի, և նրանց լույս չի հասնի: Մարդիկ պատրաստակամություն էին հայտնել բակ իջնել և խանգարել աշխատանքներին ամեն անգամ, երբ կսկսվեն շինարարական աշխատանքները:

Yerevan Residents Block Construction of High-Rise Building in their Yard
Once again, a large number of people had gathered today in the yard of the building at 21 Teryan St. in Yerevan. Residents from the buildings that share the yard continue to protest and obstruct construction taking place in their yard. They have been there since the construction began.
Also on scene is a State Preservation Board police vehicle. Police are urging those gathered not to obstruct the work, stating that the construction company has appealed to them and now they must monitor the area.
Despite police warnings, people continue to insist that they will fight for their rights till the end and will not allow a (high-rise) building to be built in their yard.
Residents have also written a letter to Yerevan Mayor Karen Karapetyan. Today, they were gathering signatures before sending the letter to the municipality.
Note that nowhere in the area does it state the name of the developer or what the building will look like upon completion, which violates current laws.
Speaking to Epress.am on Saturday, residents said, according to rumors, the construction is being carried out by the company Local Developers, which belongs to businessman Samvel Mayrapetyan.
Residents are complaining that if a high-rise building is built in their yard, their view will be blocked and they won't receive any sunlight. People expressed readiness to block the construction every time construction workers began their work in the yard.