«Մենք արաբ չենք…» ՀՀԿ-ականը բունտի հնարավորությունը չնչին է համարում
Հայաստանում գերակա խնդիրը մնում է անարդարությունը: Այս մասին ԱԺ ՀՀԿ խմբակցության պատգամավոր Մանվել Բադեյանի հետ բանավեճի ժամանակ հայտարարել է ՀՅԴ խմբակցության պատգամավոր Լիլիթ Գալստյանը:
Դաշնակցական պատգամավորը կարծում է, որ թե’ հասարակական, թե’ քաղաքական կյանքի բոլոր բնագավառներում Հայաստանում հետընթաց է գրանցվում, իսկ իշխանություններն անընդունակ են երկիրը հանել այս վիճակից: Լիլիթ Գալստյանը նշել է, որ բազմաթիվ սոցիալական խնդիրների պատճառով շարունակվում է արտագաղթը:
Խնդիրների շարքում նա, մասնավորապես, նշել է ժամանակին չվճարվող կենսաթոշակները, շարունակվող գնաճը: ՀՅԴ-ական պատգամավորը նաև ասել է, որ ՀՀ քաղաքացիները, վստայություն չունենալով տեղական դատական ատյանների նկատմամբ, Հայաստանում տեղի ունեցող անարդարությունների դեմ իրենց բողոքն ուղարկում են Եվրոպական դատարան:
Մանվել Բադեյանը չի համաձայնել Գալստյանի հետ` նշելով, որ արտագաղթի պատճառները կապված չեն միայն ՀՅԴ-ական գործչի կողմից նշված խնդիրների հետ: Նա նաև նշել է, որ սոցիալական խնդիրների շուրջ զանգվածային բողոքների հավանականությունը Հայաստանում չնչին է, և չի կարելի զուգահեռներ անցկացնել մեր և արաբական երկրների միջև:
«Վերջապես մենք արաբ չենք: Երբևիցե որևէ երկրում բունտը դրական արդյունքի չի հանգեցրել: Բունտն ուշ, թե շուտ կավարտվի, բայց դրա արդյունքները կմնան»,- նշել է ՀՀԿ պատգամավորը:
Լիլիթ Գալստյանը, խոսելով Թունիսի և Եգիպտոսի դեպքերի մաիսն, ասել է. «Աստված չանի, որ մեզ մոտ նման բան տեղի ունենա»:

'We're not Arab': Armenian MP Says Revolt in Armenia Unlikely
The priority issue in Armenia continues to be injustice, said Armenian Revolutionary Federation (Dashnaktsutyun ARF-D) MP Lilit Galstyan in a debate in Yerevan with Republican Party of Armenia (HHK) MP Manvel Badeyan.
In Galstyan's opinion, regression is evident in Armenia in all spheres of both public and political life, and the government is incapable of getting the country out of this situation. The ARF-D MP noted that due to numerous social problems, emigration from Armenia continues.
In the list of problems, Galstyan noted in particular social assistance, disability and pension payments which aren't paid on time and the continuing inflation. Citizens of Armenia, having a distrust of the local judicial system, said Galstyan, send their complaints on injustice in Armenia to the European Court.
Badeyan, however, disagreed, saying the reasons for emigration are not only due to those Galstyan mentioned. He added, the likelihood of mass protests in Armenia against social problems is negligible, and parallels cannot be made between Armenia and Arab countries.
"Finally, we're not Arab. Never in any country has a revolt led to a positive outcome. The revolt, sooner or later, will end, but its results will remain," said the HHK member of parliament.
Galstyan, referring to incidents in Tunisia and Egypt, said, "God forbid, such things take place here ."