Կոալիցիոն հուշագրի նպատակը միանձնյա իշխանություն պահպանելն է. կարծիք
«Բացի միանձնյա իշխանություն պահպանելուց, այս հայտարարության մեջ ուրիշ ոչինչ չկա», - այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանը ԱԻՄ նախագահ Պարույր Հայրիկյանը մեկնաբանել է Հայաստանի իշխող կոալիցիայի` երեկ ստորագրված հուշագիրը, համաձայն որի կոալիցիան գալիք նախագահական ընտրություններին հանդես է գալու մեկ միասնական թեկնածուով:
«Եվ ընդհանրապես, բարեկիրթ ժողովուրդների մոտ կոալիցիա են կազմում ռազմավարական նպատակների շուրջ», - ասել է Հայրիկյանը` նշելով, որ նման նպատակ հուշագրում ինքը չի տեսնում:
«Ընթերցելով փաստաթուղթը` պետք է տեսնենք, թե իրականում ինչ դրական քայլեր են արվելու: Ժողովրդին օգտակար լինելու տեսանկյունից կարող ենք գնահատել, երբ որոշակի ծրագիր լինի», - ասել է ԱԻՄ նախագահը:

"Other than maintaining a single power, there's nothing else in this statement," said Union of National Self-Determination (NSDU) party leader Paruyr Hayrikyan, commenting at a press conference in Yerevan today on the declaration signed yesterday by the three political parties of the ruling coalition saying they will back a single candidate in the 2013 presidential elections.
"And generally, among well-bred people, a coalition is created around strategic aims," he said, adding he doesn't see such aims in this declaration.
"Reading the document, we have to see what positive steps will actually be taken. We can praise from the viewpoint of it being useful to the people when there's a certain plan," he said.
According to Hayrikyan, both Armenia's ruling authorities and the opposition don't have actual plans. "Not statements, but plans," he clarified.