«Եթե պետք է բախվել, տո պետք է բախվել». Տիգրան Կարապետյանն առաջարկում է
«Ժառանգությունն» ակտիվացել է քաղաքական դաշտում, դա շատ լավ է: Այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ այսպիսի կարծիք է հայտնել Ժողովրդական կուսակցույան նախագահ Տիգրան Կարապետյանը:
««Ժառանգության» գործոնը ես գնահատում եմ ընդհանուր առմամբ դրական, չնայած որ հասկանալի է, որ իրենք ցանկանում են հեղինակություն ձեռք բերել, բայց հեղինակությունը պետք է, ոլորտ առ ոլորտ ձեռք բերել, պետք է մեծ զանգվածներ լինեն, հարցը պետք է լինի ոչ միայն փողոցի առևտրականներին կամ որևէ մի ոլորտի»,- հայտարարել է Կարապետյանը:
Նա նշել է, որ  այսօր կոնֆլիկտի մեջ է  մտնում ամբողջ հասարակությունը, իսկ կառավարության բոլոր որոշումները հակաժողովրդական են:
Խոսելով մարտի 3-ին Կառավարության շենքի մոտ ոստիկանների և «Ժառանգություն» կուսակցության պատգամավորների բախման մասին` Կարապետյանը հայտարարել է. «Պետք է ոչ թե ոստիկանության հետ բախվել, չնայած դա էլ է պետք, եթե առիթը կա, այլ պետք է իշխանավորի հետ բախվել, բայց դե, ոստիկանը ծառայող է, իրան կանգնացնում են իրա պաշտոնից վախենում ա, ես համարում եմ, որ եթե պետք է բախվել, տո պետք է բախվել, չվախենալ դրանից»:

Karapetyan's Rather Confusing Take on the Heritage Party and Clashing with Police
The Heritage Party has become active in the political arena, and that's very good, said People's Party leader Tigran Karapetyan, speaking to journalists in Yerevan today.
"I consider the Heritage factor to be generally positive, though it's understandable that they want to acquire authorship, but authorship has to be acquired sector by sector, there have to be large masses, the issue has to be not only  street traders or any other sector," he said.
Karapetyan said today the entire public is involved in the conflict and all of the government's decisions are undemocratic.
Speaking about the Mar. 3 clashes between police and Heritage Party MPs outside the government building, the People's Party leader said, rather confusingly, "It's not the police we have to collide with, though that too is needed if the opportunity exists, but we have to collide with the authorities, but then the police officer is a servant , they make him stand, he is afraid of his position, I consider that if we have to clash, well we have to clash, not to be afraid of that."