Թուրքական խողովակաշարային BOTAS ընկերությունը ադրբեջանական գազի փոխադրման վերաբերյալ բանակցություններ է սկսել հունական DEPA ընկերության  հետ: Ինչպես հաղորդում է ANS PRESS-ը` հղում կատարելով թուրքական Haberturk պարբերականին, բանակցությունների հիմնական թեման ադրբեջանական գազի փոխադրման գների բարձրացումն է եղել:
Քանի որ Թուրքիան 1000 խորանարդ մետր ադրբեջանական գազի դիմաց վճարում է $ 250, նախկին 120-ի փոխարեն, BOTAS-ը հունական կողմից պահանջում է փոխադրման գները համապատասխանեցնել նոր պայմաններին: Մեկ այլ աղբյուրի տվյալների համաձայն, հունական կողմը համաձայն չէ այս բանաձևի հետ և պահանջում է պահպանել նախկին գները:
Թուրքիայի էներգետիկայի նախարարը չի բացառում, որ եթե Հունաստանը հետագայում էլ շարունակի իր դիրքորոշումը պաշտպանել այս հարցում, իրենք հունական կողմի դեմ հայց կներկայացնեն Միջազգային միջնորդ դատարան: Թուրքական պարբերականի տվյալներով` նման սցենարի զարգացման դեպքում Թուրքիան դատը շահելու բոլոր հնարավորություններն ունի:

Turkish pipeline company BOTAS has begun negotiations with Greek company DEPA regarding the transit of Azerbaijani gas. The main topic of the talks is the raising of prices for the transport of Azerbaijani gas, reports Baku-based news agency ANS Press, citing Turkish newspaper Haberturk.
Since Turkey pays $250 US (up from $120 US) per thousand cubic meters for Azerbaijani gas, BOTAS is asking the Greek party to bring transport prices in line with new conditions. According to information from another source, the Greek company has not agreed to this formula and insists on retaining the old price.
If DEPA continues to defend its position, Turkey's energy ministry doesn't exclude the possibility of launching a lawsuit with the International Court of Arbitration. According to Turkish media, in the development of such a scenario, Turkey has every chance of winning the case.