«Ինչի ուրիշները չե՞ն ուշանում». Բրյուսովի ուսանողները հեռացված դասախոսի մասին
«Մենք իրա դասերին հաճույքով գնում էինք, ինքը շատ լավ մասնագետ էր, ու իրա դասերը շատ հետաքրքիր էին», - Epress.am-ի թղթակցի հետ զրույցում այսօր ասել է Երևանի Վ. Բրյուսովի անվան պետական լեզվաբանական համալսարանի մի ուսանող, ում դասավանդել է վերջերս 1 բացակայի և 2 անգամ ուշացման համար աշխատանքից ազատված դասախոս Նարեկ Մարգարյանը:
ԵՊԼՀ-ի Լեզվաբանության և միջմշակութային հաղորդակցության ֆակուլտետում (ԼՄՀ) սովորող Մարգարյանի ուսանողները զրույցի ընթացքում չեն ցանկացել ներկայանալ, բայց ասել են, որ տխուր են Մարգարյանի հեռացման փաստի համար:
«Ահավոր տխուր ա, իրան շատ էինք սիրում, իրա դասերը շատ լավն էին, ու բոլորս էլ մի տեսակ եղանք, որ իմացանք ազատել են աշխատանքից: Ինչի ուրիշ ուշացող դասախոս չկա՞»,- ասում էին ուսանողները:
Epress.am-ի թղթակիցը զրուցել է նաև այլ ֆակուլտետների ուսանողների հետ, ովքեր նշել են, որ ուշացող դասախոսներ միշտ էլ լինում են:
«Եթե առաջին ժամ ա, հա, լինում ա, որ մի 10 րոպե ուշանում են, ոնց որ ուսանողները: Համ էլ նայած դասախոս, մի դասախոս, որ անընդհատ ուշանում ա, կուշանա, բնավորություն ա էլի»,- ասել է 2-րդ կուրսի ուսանողուհիներից մեկը:

‘Why, Aren’t Other Lecturers Late to Class?’ Brusov University Students on Dismissed Lecturer
We loved going to his classes: he was good at what he did, and his classes were really interesting, a Yerevan State Linguistic University named after V. Brusov (YSLU) student who had been taught by Narek Margaryan, a YSLU lecturer recently dismissed due to 1 incident of absence and 2 incidents of tardiness, told Epress.am earlier today.
Margaryan’s students, studying at the Faculty of Linguistics and Intercultural Communication, didn’t wish to identify themselves, but admitted to being sad that Margaryan was let go.
“It’s terribly sad: we liked him a lot, his classes were really good and all of us were out-of-sorts when we found out he was let go from work. Why, aren’t other lecturers late [to class]?” said the students.
Epress.am also spoke with students of other faculties who noted that there are always tardy lecturers.
“If it’s the first period, yeah, it happens that they’re about 10 minutes late — just like the students. Also, it depends on the lecturer: a lecturer who’s constantly late will be late; it’s in his or her nature, after all,” said one second-year student.