Հայաստանի, Ադրբեջանի և Ռուսաստանի ԱԳ նախարարները կհանդիպեն այսօր Մոսկվայում
Այսօր Մոսկվայում կկայանա Հայաստանի, Ադրբեջանի և Ռուսաստանի ԱԳ նախարարների հանդիպումը, որի ընթացքում կողմերը բանակցելու են Ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման շուրջ:
Հիշեցնենք, որ ավելի վաղ ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի ռուսաստանցի համանախագահ Իգոր Պոպովը հայտարարել էր, որ արտգործնախարարների հանդիպումից հետո` մոտավորպես հունիս-հուլիսին, տեղի կունենա նախագահների հանդիպումը:
«Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև «2+1» ձևաչափով (Ռուսաստանը հանդես է գալիս որպես միջնորդ) բանակցություններն օգտակար են և պետք է հետագայում էլ շարունակվեն»,- նշել էր ռուսաստանցի դիվանագետը:

Главы МИД Армении, Азербайджана и России встретятся сегодня в Москве
Сегодня в Москве пройдет встреча глав МИД Армении, Азербайджана и России Эдварда Налбандяна, Эльмара Мамедъярова и Сергея Лаврова. На встрече стороны планируют обсудить ситуацию вокруг нагорно-карабахского конфликта.
Напомним, что ранее сопредседатель Минской группы от России Игорь Попов заявил, что после встречи министров иностранных дел, примерно в июне-июле, состоится встреча президентов.
«Переговоры между Арменией и Азербайджаном в формате “2+1″ (Россия является посредником в переговорах), являются полезными и должны продолжаться в дальнейшем», - заявил дипломат.