Բանակցությունները պետք է շարունակել, կարծում է Ադրբեջանի իշխող կուսակցության փոխնախագահը
Բանակցությունների գործընթացը շարունակում է մնալ Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության լուծման միջոցներից մեկը, կարծում է Ադրբեջանի իշխող «Յենի Ադրբեջան» կուսակցության փոխնախագահ Ալի Ահմեդովը:
«Կարծում եմ` անհրաժեշտ է շարունակել բանակցությունների գործընթացը»,- ուրբաթ լրագրողների հետ հանդիպման ընթացքում հայտարարել է Ահմեդովը` մեկնաբանելով Բաքվի ակնկալիքները Հայաստանի, Ռուսաստանի և Ադրբեջանի ԱԳ նախարարների հանդիպումից:
Ադրբեջանի խորհրդարանի փոխխոսնակ Բախար Մուրադովը հայտարարել է, որ հակամարտության կարգավորման վերաբերյալ որևէ կոնկրետ որոշումների ընդունման ակնկալիքներ չունի, «սակայն սկզբունքների համաձայնեցման հարցում այս հանդիպումը կարող է արդյունավետ լինել»:
Նա հույս է հայտնել առ այն, որ նախարարները չհամաձայնեցված հիմնախնդիրների վերաբերյալ ընդհանուր հայտարարի կգան:
«Նման հույս է ներշնչում ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների հայտարարությունը, որոնք Ադրբեջանի նախագահի հետ վերջին հանդիպման ընթացքում նշել են, որ ժամանակն է սկզբունքներից խաղաղ բանակցությունների անցնել, և դրա համար հիմքեր կան»,- Մուրադովի խոսքերն է փոխանցում «Տրենդ» գործակալությունը:

The negotiating process continues to be one of the ways to solve the Nagorno-Karabakh conflict, believes deputy chair of the ruling Yeni Azerbaijan Party Ali Ahmadov.
"I think that it's necessary to continue the negotiating process," he told journalists on Friday, while commenting on Baku's expectations of the meeting of foreign ministers of Armenia, Russia and Azerbaijan in Moscow.
Azerbaijan's Parliamentary Vice-Speaker Bahar Muradova, in turn, said she doesn't expect the adoption of any specific solutions to resolving the conflict at the Moscow meeting, "but this meeting might be productive in agreeing on principles."
She expressed hope that the ministers will reach a consensus on outstanding issues.
"Statements such as those by the OSCE Minsk Group give us hope: during the last meeting with the Azerbaijani president said it was time to move from principles to peace negotiations and for good reason," said Muradova, reports Trend news agency.