Քաղաքապետարանը մաքրում է քաղաքը ՀԱԿ-ի հանրահավաքի մասին իրազեկող թռուցիկներից
Այսօր ժամը 11.00-ի սահմաններում Հայ Ազգային Կոնգրեսի ակտիվիստները նկատել են, որ Մաշտոցի պողոտայում մի քանի երիտասարդներ պոկում են Հայ Ազգային Կոնգրեսի ապրիլի 28-ի հանրահավաքի իրազեկման թռուցիկները: Այս մասին Epress.am-ին տեղեկացրել է ՀԱԿ ակտիվիստ Սարգիս Գևորգյանը:
Նրա խոսքով` երիտասարդները միմյանց հետ խոսելիս ասել են. «մենակ 28-ը կպոկեք»: Այնուհետեև Կոնգրեսի ակտիվիստները նմանատիպ մի խմբի էլ հանդիպել են Կորյուն փողոցում: «Մի տարեց մարդ էր պոկում Կորյուն փողոցի վրա: Հարցրեցիքն` ինչ եք անում, ասեց` ոնց ասել են, անում եմ»:
Գևորգյանի խոսքով` տղամարդը խոստովանել է, որ «հանձնարարությունը» քաղաքապետարանից է, սակայն հրաժարվեց իր խոսքերից, երբ իրենց մոտեցան քաղաքապետարանի ներկայացուցիչներ: Վերջիններս բացատրեցին, որ «որոշում կա ընդհանուր պոկել բոլոր փակցված թղթերը»:
Միևնույն ժամանակ, ՀԱԿ ակտիվիստը պնդում է, որ պոկում են բացառապես Կոնգրեսի  թռուցիկները, «իսկ մնացածը, ինչպես կպցրած կային, այնպես էլ մնացել են»:

Around 11 am today, Armenian National Congress (HAK) activists noticed a few youth along Mashtots Ave. taking down the posters advertising the opposition group’s upcoming Apr. 28 rally. This news was conveyed to Epress.am by HAK activist Sargis Gevorgyan.
According to Gevorgyan, the youth, speaking to each other, said, “Only tear down the 28.” Furthermore, HAK activists came across a similar group along Koryun street. “An old man was tearing down [the flyers] on Koryun street. We asked what are you doing; he said whatever they tell me to do.”
The man, according to Gevorgyan, confessed that the “command” came from Yerevan City Hall; however, he renounced his words when city employees approached him, who explained that “there’s a general decision to strip all posted flyers.”
However, HAK activists insist that only their flyers are being torn down, “while the remainder are left as they are.”