Նազիկ Ավդալյանին այսօր կվիրահատեն
2009 թվականի ծանրամարտի աշխարհի չեմպիոն Նազիկ Ավդալյանն այսօր վիրահատվելու է, Epress.am-ին հայտնել է Առողջապահության նախարարության մամուլի խոսնակ Շուշան Հունանյանը:
Հունանյանի խոսքով` 25-ամյա մարզիկն այժմ գտնվում է «Էրեբունի» բժշկական կենտրոնի վերակենդանացման բաժնում. նրա վիճակը կայուն է:
Հիշեցնենք, որ Նազիկ Ավդալյանի վարած «Տոյոտա քեմրի» մակնիշի ավտոմեքենան երեկ վթարի էր ենթարկվել Սպիտակ-Վանաձոր ավտոճանապարհի 31-րդ կմ-ին, որտեղից նրան տեղափոխվել են Գյումրիի Գյուլբենկյան հիվանդանոց:
Ինչպես Epress.am-ի հետ զրույցում ասել էր Գյուլբենկյան հիվանդանոցի ռեանիմատոլոգ Հովհաննես Նահապետյանը, Ավդալյանին Երևան են տեղափոխել հետազոտության համար, «որպեսզի նա կարողանա ավելի արագ վերականգնվել և վերադառնալ իր մասնագիտական գործունեությանը»:

Состояние штангистки Назик Авдалян стабильное. Ее пока не оперировали
Штангистка, чемпионка мира 2009 года Назик Авдалян сегодня будет прооперирована. Об это в беседе с Epress.am сообщила пресс-секретарь министерства здравоохранения Шушан Унанян.
По ее словам, 25-летняя спортсменка в данный момент находится в реанимационном отделении больницы «Эребуни», и ее состояние оценивается как стабильное.
Авдалян попала в ДТП накануне, 26 апреля, на участке села Джаджур автотрассы Гюмри-Ванадзор, после чего была доставлена в больницу Гюмри Гюльбенкян.
По словам реаниматолога гюмрийской больницы Ованеса Наапетяна, штангистку переправили в столицу, где Авдалян «пройдет обследование для скорейшего восстановления и возвращения к своей профессиональной деятельности».