Հայաստանում, Վրաստանում և Ադրբեջանում ԱՄՆ դեսպանները կհանդիպեն Թբիլիսիում. Բրայզա
Վրաստանի մայրաքաղաք Թբիլիսիում կկայանա տարածաշրջանում ԱՄՆ երեք դեսպանների հանդիպումը, այս մասին չորեքշաբթի լրագրողներին հայտնել է Ադրբեջանում ԱՄՆ դեսպան Մեթյու Բրայզան:
Նրա խոսքով`Հայաստանի, Վրաստանի և Ադրբեջանի դեսպանները մտքեր կփոխանակեն տարածաշրջանում իրավիճակի վերաբերյալ: «Մենք մտադիր ենք քննարկել տարածաշրջանի դեսպանների գործունեության բոլոր ասպեկտները»,- նշել է նա:
Բրայզան ընդգծել է, որ Թբիլիսում դեսպանները քննարկելու են տարածաշրջանային անվտանգության, տնտեսական կապերի զարգացման և այլ խնդիրների վերաբերյալ իրենց ջանքերը կենտրոնացնելու հարցերը, հաղորդում է trend.az-ը:

US Ambassadors to Armenia, Azerbaijan, Georgia to Meet in Tbilisi
A meeting of US ambassadors to the region will be held in Tbilisi, US Ambassador to Azerbaijan Matthew Bryza, who arrived in Tbilisi, told journalists on Wednesday, reports Trend news agency.
He said that the US ambassadors to Georgia, Azerbaijan and Armenia will exchange views on the situation in the region. "We intend to discuss all aspects of the embassies’ activity in the region," he said.
Bryza said that the ambassadors will discuss coordination of their efforts to ensure regional security, development of economic ties and other issues in Tbilisi.