Հայաստանում, Վրաստանում և Ադրբեջանում ԱՄՆ դեսպանները կհանդիպեն Թբիլիսիում. Բրայզա
Վրաստանի մայրաքաղաք Թբիլիսիում կկայանա տարածաշրջանում ԱՄՆ երեք դեսպանների հանդիպումը, այս մասին չորեքշաբթի լրագրողներին հայտնել է Ադրբեջանում ԱՄՆ դեսպան Մեթյու Բրայզան:
Նրա խոսքով`Հայաստանի, Վրաստանի և Ադրբեջանի դեսպանները մտքեր կփոխանակեն տարածաշրջանում իրավիճակի վերաբերյալ: «Մենք մտադիր ենք քննարկել տարածաշրջանի դեսպանների գործունեության բոլոր ասպեկտները»,- նշել է նա:
Բրայզան ընդգծել է, որ Թբիլիսում դեսպանները քննարկելու են տարածաշրջանային անվտանգության, տնտեսական կապերի զարգացման և այլ խնդիրների վերաբերյալ իրենց ջանքերը կենտրոնացնելու հարցերը, հաղորդում է trend.az-ը:

Послы США в Армении, Грузии и Азербайджане обсудят сируацию в регионе - Брайза
В Тбилиси состоится встреча послов США в регионе, сообщил журналистам в среду прибывший в столицу Грузии посол США в Азербайджане Мэтью Брайза.
По его словам, послы США в Грузии, Азербайджане и Армении обменяются мнениями по поводу ситуации в регионе. "Мы намерены обсудить все аспекты деятельности посольств в регионе", - отметил он.
Брайза подчеркнул, что в Тбилиси послы будут обсуждать вопросы координации своих усилии по обеспечению региональной безопасности, развитию экономических связей и другие вопросы, передает trend.az.