Սարգսյանն ու Ալիևը կրկին կշփվեն Մեդվեդևի ներկայությամբ
Հայաստանի և Ադրբեջանի նախագահներ Սերժ Սարգսյանի ու Իլհամ Ալիևի հանդիպումը կրկին կկայանա նրանց ռուսաստանյան գործընկեր Դմիտրի Մեդվեդևի նախաձեռնությամբ: Հանդիպումը նախատեսված է անցկացնել հունիսի 25-ին Կազանում: Այս մասին հայտնում է «Ինտերֆաքսը»` հղում կատարելով իր դիվանագիտական աղբյուրներին:
Նրանք հերթական անգամ կքննարկեն ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման ճանապարհները: Նախագահների վերջին հանդիպումը եռակողմ ձևաչափով կայացել էր մարտին Սոչիում:
Մինչ նախագահների հանդիպումը նախատեսված է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների այցը տարածաշրջան, ինչպես նաև երեք երկրներրի ԱԳ նախարարների հանդիպումը:

Саргсян и Алиев вновь пообщаются при Медведеве 25-го в Казани
Встреча президентов Армении и Азербайджана Сержа Саргсяна и Ильхама Алиева вновь состоится по инициативе их российского коллеги Дмитрия Медведева и пройдет 25 июня в Казани. Об этом сообщает «Интерфакс» со ссылкой на дипломатические источники.
Они в очередной раз обсудят пути урегулирования карабахского конфликта. Последняя встреча президентов в аналогичном трехстороннем формате состоялась в марте в Сочи.
До встречи президентов предусмотрены визит сопредседателей Минской группы ОБСЕ в регион, а также встреча министров иностранных дел трех стран.