Գյումրիում երեկվանից գծերից հանվել են Երևան եկող գազելները
Երեկ ժամը 14.00-ից երթուղային գծից հանվել են Երևան-Գյումրի գազելները: Այս մասին Epress.am-ին տեղեկացրել է Հայ Ազգային Կոնգրեսի Գյումրիի ակտիվիստ Վահագն Խաչատրյանը:
«Իսկ այսօր տաքսիները դեպի Երևան ուղևոր տեղափոխում են 4000 դրամով, մինչդեռ ոչ հանրահավաքային օրերին գինը 2500 դրամ է», - ասել է Վահագն Խաչատրյանը:
Նշենք, որ Գյումրի-Երևան երթուղին պատկանում է ԲՀԿ-ական պատգամավորներ Մարտուն Գրիգորյանին և Հարություն Ղարագյոզյանին:
Կոնգրեսի հանրահավաքը կայանալու է այսօր ժամը 19,00-ին Ազատության հրապարակում: Այն արտոնվել է Երևանի քաղաքապետարանի կողմից: Ինչպես արդեն նշել ենք, հանրահավաքը վարելու է «Հայկական ժամանակ» օրաթերթի գլխավոր խմբագիր Նիկոլ Փաշինյանը:

Депутаты отказались везти людей в Ереван в день митинга. Таксисты взвинтили цены
30 мая, накануне митинга Армянского национального конгресса, с 14:00 с маршрута Гюмри-Ереван были сняты все микроавтобусы. Об этом Epress.am сообщил активист АНК Ваагн Хачатрян.
«А сегодня такси привозят пассажиров в Ереван за 4000 ($11) драмов, между тем, как в другие дни они стоят 2500», - сказал Хачатрян.
Маршрутки, соединяющие Гюмри со столицей, принадлежит депутатам от «Процветающей Армении» Мартуну Григоряну и Арутюну Гарагёзяну.
Митинг Конгресса санкционирован и стартует в 19:00 на площади Свободы. Мероприятие будет вести главный редактор «Айкакан жаманак», амнистированный 26 мая политзаключенный Никол Пашинян.