Գյումրիում երեկվանից գծերից հանվել են Երևան եկող գազելները
Երեկ ժամը 14.00-ից երթուղային գծից հանվել են Երևան-Գյումրի գազելները: Այս մասին Epress.am-ին տեղեկացրել է Հայ Ազգային Կոնգրեսի Գյումրիի ակտիվիստ Վահագն Խաչատրյանը:
«Իսկ այսօր տաքսիները դեպի Երևան ուղևոր տեղափոխում են 4000 դրամով, մինչդեռ ոչ հանրահավաքային օրերին գինը 2500 դրամ է», - ասել է Վահագն Խաչատրյանը:
Նշենք, որ Գյումրի-Երևան երթուղին պատկանում է ԲՀԿ-ական պատգամավորներ Մարտուն Գրիգորյանին և Հարություն Ղարագյոզյանին:
Կոնգրեսի հանրահավաքը կայանալու է այսօր ժամը 19,00-ին Ազատության հրապարակում: Այն արտոնվել է Երևանի քաղաքապետարանի կողմից: Ինչպես արդեն նշել ենք, հանրահավաքը վարելու է «Հայկական ժամանակ» օրաթերթի գլխավոր խմբագիր Նիկոլ Փաշինյանը:

Since 2 pm yesterday, the minibuses (marshrutkas) operating the Yerevan-Gyumri route have been removed from operation, Vahagn Khachatryan, a Gyumri-based activist with the Armenian National Congress, told Epress.am today.
"And taxis today are taking passengers to Yerevan for 4,000 drams, while on other days, when there isn't a rally, they price is 2,500 drams," he said.
Note, the Gyumri-Yerevan route belongs to MPs Martun Grigoryan and Harutyun Gharagyozyan, both with the Prosperous Armenia, one of the parties in the ruling coalition.
Recall, the Armenian National Congress, the main opposition group in Armenia, will be holding a rally today at 7 pm at Liberty Square in Yerevan.