Քաղաքապետ. Թբիլիսիի հայերն են ստեղծել այս քաղաքը
Թբիլիսիի և Երևանի քաղաքապետներ Գիգի Ուգուլավան և Կարեն Կարեպետյանը ներկա գտնվեցին Վրաստանի մայրաքաղաքում «Հայարոտոն» հայկական մշակույթի կենտրոնի բացման հանդիսավոր արարողությանը:
«Եթե մենք խոսում ենք Թբիլիսիի մշակույթի մասին, պետք է ասենք, որ, առաջին հերթին, թբիլիսյան մշակույթի կերտողներն են հանդիսանում նաև հայերը: Այդ պատճառով ես նախևառաջ ուզում եմ ձեզ շնորհավորել, քանի որ այս քաղաքը ստեղծվել է ձեր և այլ էթնիկ խմբերի կողմից: Եվ մեր քաղաքի նկարագիրը հենց դրանով է յուրահատուկ, այն իր բոլոր  քաղաքացիներին դարձնում է թբիլիսցիներ»,-Ուգուլավայի խոսքերն է փոխանցում «Georgia Online»-ը:
Երևանի քաղաքապետ Կարեն Կարապետյանն ընդգծել է հարևան ժողովուրդների միջև համագործակցության կարևորությունը: «Ուզում եմ շնորհակալությունս հայտնել Թբիլիսիի իմ գործընկերոջը: Այս կենտրոնի բացումը ավելի կամրապնդի մեր կապերը», - նշել է Կարապետյանը:

Мэр: Тбилисские армяне создавали этот город
Мэры Тбилиси и Еревана Гиги Угулава и Карен Карапетян, присутствовали на открытии центра армянской культуры «Хаяротон» в столице Грузии.
«Если мы говорим о культуре Тбилиси, то в первую очередь вместе с другими создателями культуры Тбилиси являются тбилисские армяне, и поэтому, я первую очередь хочу поздравить вас, потому что этот город создан вместе с вами и другими этническими группами. И наш город характерен тем, что делает всех его жителей тбилисцами», - передает слова Угулава «Грузия Онлайн».
Карапетян отметил важность сотрудничества между соседними нациями. «Хочу выразить благодарность моему коллеге из Тбилиси. Открытие этого центра, еще больше углубит наши связи».