Քաղաքապետ. Թբիլիսիի հայերն են ստեղծել այս քաղաքը
Թբիլիսիի և Երևանի քաղաքապետներ Գիգի Ուգուլավան և Կարեն Կարեպետյանը ներկա գտնվեցին Վրաստանի մայրաքաղաքում «Հայարոտոն» հայկական մշակույթի կենտրոնի բացման հանդիսավոր արարողությանը:
«Եթե մենք խոսում ենք Թբիլիսիի մշակույթի մասին, պետք է ասենք, որ, առաջին հերթին, թբիլիսյան մշակույթի կերտողներն են հանդիսանում նաև հայերը: Այդ պատճառով ես նախևառաջ ուզում եմ ձեզ շնորհավորել, քանի որ այս քաղաքը ստեղծվել է ձեր և այլ էթնիկ խմբերի կողմից: Եվ մեր քաղաքի նկարագիրը հենց դրանով է յուրահատուկ, այն իր բոլոր  քաղաքացիներին դարձնում է թբիլիսցիներ»,-Ուգուլավայի խոսքերն է փոխանցում «Georgia Online»-ը:
Երևանի քաղաքապետ Կարեն Կարապետյանն ընդգծել է հարևան ժողովուրդների միջև համագործակցության կարևորությունը: «Ուզում եմ շնորհակալությունս հայտնել Թբիլիսիի իմ գործընկերոջը: Այս կենտրոնի բացումը ավելի կամրապնդի մեր կապերը», - նշել է Կարապետյանը:

Tbilisi Armenians Created this City, Says Mayor of Georgian Capital
The mayors of Tbilisi and Yerevan, Giorgi (Gigi) Ugulava and Karen Karapetyan respectively, attended the opening of the Armenian cultural center "Hayarton" in the Georgian capital.
"If we're talking about Tbilisi's culture, we have to say in the first place that, along with others, Armenians were the creators of Tbilisi culture. Therefore, I first want to congratulate you because this city was created by you and other ethnic groups. And our city is characterized by this fact and makes all of its residents Tbilisians," said the mayor, according to Georgia Online.
Yerevan mayor Karen Karapetyan noted the importance of cooperation between neighboring nations. "I want to thank my colleague from Tbilisi. The opening of this center will deepen our ties."