Հրդեհ Ծիծեռնակաբերդի հարակից տարածքում. Ցեղասպանության թանգարանի աշխատակիցներն օգնում են հրշեջներին
Մոտ մեկ ժամ առաջ Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիրի հարակից տարածքում հրդեհ է բռնկվել, և այժմ երկու հրշեջ մեքենաներ աշխատում են դեպքի վայրում:
Epress.am-ի հետ զրույցում Ցեղասպանության թանգարանի տնօրեն Հայկ Դեմոյանն ասել է, որ այդ տարածքը փշալարերով առանձնացված է հուշահամալիրին պատկանող տարածքից և պատկանում է ջրային տնտեսություններին:
«Հուշահամալիրը կապ չունի այդ տարածքի հետ, հրդեհը բռնկվել է ջրային տնտեսության տարածքում: Այնտեղ չորացած խոտեր, ծառեր կան, ու, հավանաբար, մեկը ծխախոտը նետել է, ու կրակ է բռնկվել: Տարածքն այնքան էլ մեծ չէ` մոտ 50 քառակուսի մետր, և մեր աշխատակիցներն էլ այժմ օգնում են հրշեջներին»- ասել է Դեմոյանը:

A fire broke out in the area adjacent to Tsitsernakaberd Armenian Genocide Memorial at around 3:30 pm today. Two fire trucks arrived on the scene to put out the blaze.
Speaking to Epress.am, Armenian Genocide Museum-Institute Director Hayk Demoyan said the affected area is separated from the genocide memorial area by a barbed wire fence and belongs to the water utility companies.
“The memorial has nothing to do with that area — the fire caught in the aquatic farm area. There, there are dried grass, trees, and most likely, someone threw a cigarette and it started the fire. The area is not that large — about 50 square meters. Our employees are now helping the firefighters,” he said a few hours ago.