Տերտեր քաղաքի ուղղությամբ դիտարկումը խաղաղ անցավ
Հուլիսի 20-ին Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության իշխանությունների հետ նախօրոք ձեռք բերված պայմանավորվածության համաձայն, ԵԱՀԿ առաքելությունը Լեռնային Ղարաբաղի և Ադրբեջանի զինված ուժերի շփման գծի պլանային դիտարկում է անցկացրել Տերտեր քաղաքի ուղղությամբ:
ԼՂՀ Պաշտպանության բանակի դիրքերից դիտարկումն իրականացրել են ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցչի /ԳՆԱՆ/ դաշտային օգնականներ Անթալ Հերդիչը /Հունգարիա/ և Մարիուս Պուոձիունասը /Լիտվա/:
Հակառակ կողմից դիտարկման խմբում էին ԳՆԱՆ դաշտային օգնականներ Խրիստո Խրիստովը /Բուլղարիա/ և Ուիլյամ Պրայորը /Մեծ Բրիտանիա/:
Դիտարկման առաքելությանը ղարաբաղյան կողմից ուղեկցել են ԼՂՀ Արտաքին գործերի նախարարության և Պաշտպանության նախարարության ներկայացուցիչները, հայտնում է ԼՂՀ ԱԳՆ մամուլի ծառայությունը:

On Jul. 20, according to the agreement with the authorities of the Nagorno Karabakh Republic, the OSCE mission conducted a regular monitoring of the Nagorno Karabakh and Azerbaijani armed forces’ contact line, near the town of Terter, according to a press statement issued by the foreign affairs office of the Nagorno-Karabakh authorities.
From the positions of the NKR Defense Army, the monitoring was conducted by Field Assistants of the Personal Representative of the OSCE Chairperson-in-Office Antal Herdich (Hungary) and Marius Puodziunas (Lithuania).
On the opposite side, the monitoring group comprised of Field Assistants of the Personal Representative of the OSCE Chairperson-in-Office Christo Christov (Bulgaria) and William Prior (Great Britain).
The monitoring passed in accordance with the agreed schedule. No violation of the ceasefire regime was noted.