Երևանում կայանալիք Մանկական Եվրատեսիլի տարբերանշանը պատրաստ է. Ադրբեջանն ու Թուրքիան դեռ հայտեր չեն ներկայացրել
Այսօր հրավիրված մամուլի ասուլիսին «Մանկական եվրատեսիլ-2011»-ի գործադիր պրոդյուսեր Լևոն Սիմոնյանը, Հանրային հեռուստաընկերության երաժշտական պրոդյուսեր Գրիգոր Նազարյանը և «Մանկական Եվրատեսիլ»-ի պատվիրակությունների ղեկավար Գոհար Գասպարյանը ներկայացրել են առաջին անգամ Հայաստանում անցկացվելիք «Մանկական Եվրատեսիլ- 2011»-ի տարբերանշանը և նշանաբանը: Ինչպես նաև արդեն հայտնի է «Եվրատեսիլ»-ի անցկացման օրը և վայրը. այն կկայանա դեկտեմբերի 3-ին Կարեն Դեմիրճյանի անվան Մարզահամերգային համալիրում:
«Ինչպես տեսնում ենք, այն ներկայացնում է սարեր և երաժշտական էկվալայզեր, որը խորհրդանշում է բարձունք: Մեր խորհրդանիշն է՝  «Հասիր բարձունքին» (Reach for the top)»,- ներկայացրել է Գոհար Գասպարյանը:
Տարբերանշանի վրա պատկերված սարերը հիշեցնում են Մասիսն ու Սիսը:
«Կարծում եմ՝ ցանկացած մարդ՝ լինի դա հայ, լինի դա եվրոպացի, լինի դա աշխարհի ցանկացած ծայրում ապրող մեկը, ինչ-որ հոգեհարազատ բան կտեսնի այս ամենի մեջ, պարզապես շատ ուժեղ սարեր են»,- հավելել է նա:
Գասպարյանի խոսքով` այսօրվա դրությամբ մանկական Եվրատեսիլին մասնակցելու համար դիմել է 12 երկիր՝  Բելառուս, Բելգիա, Վրաստան, Լիտվա, Մակեդոնիա, Մոլդովա, Հոլանդիա, Ռուսաստանի Դաշնություն, Սան Մարինո, Շվեդիա, Ուկրաինա, քննարկվում է նաև Հունաստանի և Բուլղարիայի մասնակցությունը, բայց սա դեռ վերջնական ցանկը չէ:
Կազմակերպիչները նշել են, որ Ադրբեջանը և Թուրքիան դեռևս հայտեր չեն ներկայացրել, սակայն վստահեցրել են, որ բոլոր մասնակիցների համար ապահովվելու է անվտանգ և խաղաղ մեկ շաբաթ:

Азербайджан и Турция пока не отреагировали на «мирную неделю» в Ереване
На пресс-конференции в пятницу исполнительный продюсер «Детского евровидения - 2011» Левон Симонян, музыкальный продюсер Общественного телевидения Григор Назарян и руководитель делегаций «Детского Евровидения» Гоар Гаспарян представили логотип и лозунг песенного конкурса, который впервые пройдет в Армении, победившей на конкурсе в 2010-м.
Уже известны дата и место проведения конкурса: он состоится 3 декабря в спортивно-концертном комплексе имени Карена Демирчяна.
«Как видите, логотип представляет собой горы и музыкальный эквалайзер, символизирующий высоту. Наш лозунг «Достигни высоты» (Reach for the top)»», - сказала Гоар Гаспарян.
Горы, изображенные на логотипе, напоминают Масис и Сис.
«Думаю, каждый, будь он армянином, европейцем или человеком, проживающим в любом конце света, увидит во всем этом что-то родное, просто эти горы очень впечатляющие», - добавила она.
По словам Гаспарян, на сегодняшний день заявки на участие в конкурсе получены от 12 стран - Белоруссия, Бельгия, Грузия, Литва, Македония, Молдова, Голландия, Россия, Сан Марино, Швеция, Украина, обсуждается также участие Греции и Болгарии, однако это пока не окончательный список.
Организаторы сообщили, что Азербайджан и Турция пока не представили заявок на участие, однако заверили, что для всех участников конкурса «будет обеспечена безопасная и мирная неделя».