Երևան-Մադրիդ-Երևան առաջին չվերթը կիրականացվի օգոստոսի 4-ին
Իսպանիայի Թագավորության տնտեսական զարգացման նախարարությունում տեղի է ունեցել «Հայաստանի Հանրապետության և Իսպանիայի Թագավորության միջև օդային տրանսպորտի մասին» համաձայնագրի ստորագրման արարողությունը, հաղորդում է ՀՀ ԱԳ նախարարությունը։
Իսպանական կողմից Համաձայնագիրը ստորագրել է Իսպանիայի Քաղաքացիական ավիացիայի գլխավոր տնօրեն Մանուել Ամեիխեիրաս Վալեսը, Հայաստանի կողմից՝ Իսպանիայում ՀՀ գործերի հավատարմատար Խորեն Տերտերյանը։
Համաձայն ՀՀ ԱԳ նախարարության հաղորդագրության, երկու երկրների միջև կնքված համաձայնագիրը հնարավորություն է ընձեռում կանոնավոր օդային կապ հաստատել երկու երկրների մայրաքաղաքների միջև, ինչն առավել դյուրին կդարձնի երկկողմ փոխգործակցությունը քաղաքական, տնտեսական, մշակութային և զբոսաշրջության բնագավառներում։
Օգոստոսի 4-ին նախատեսված է անդրանիկ չվերթը Երևան-Մադրիդ-Երևան երթուղով։ Այն կիրականացնի հայկական «Արմավիա» ընկերությունը։

Ереван и Мадрид стали ближе
В министерстве экономического развития Королевства Испания был подписан договор «О воздушном транспорте между Республикой Армения и Королевством Испания».
Как сообщает пресс-служба МИД, с испанской стороны Договор подписал гендиректор Гражданской авиации Испании Мануэл Амеихеирас Валес, с армянской - посол Армении в Испании Хорен Тертерян.
Подписанный документ предоставит возможность утвердить воздушную связь между столицами двух стран, что упростит двустороннее сотрудничество в сферах политики, экономики, культуры и туризма.
Первый рейс запланирован на 4 августа по маршруту Ереван-Мадрид-Ереван, его выполнит компания «Армавиа».