Երևան-Մադրիդ-Երևան առաջին չվերթը կիրականացվի օգոստոսի 4-ին
Իսպանիայի Թագավորության տնտեսական զարգացման նախարարությունում տեղի է ունեցել «Հայաստանի Հանրապետության և Իսպանիայի Թագավորության միջև օդային տրանսպորտի մասին» համաձայնագրի ստորագրման արարողությունը, հաղորդում է ՀՀ ԱԳ նախարարությունը։
Իսպանական կողմից Համաձայնագիրը ստորագրել է Իսպանիայի Քաղաքացիական ավիացիայի գլխավոր տնօրեն Մանուել Ամեիխեիրաս Վալեսը, Հայաստանի կողմից՝ Իսպանիայում ՀՀ գործերի հավատարմատար Խորեն Տերտերյանը։
Համաձայն ՀՀ ԱԳ նախարարության հաղորդագրության, երկու երկրների միջև կնքված համաձայնագիրը հնարավորություն է ընձեռում կանոնավոր օդային կապ հաստատել երկու երկրների մայրաքաղաքների միջև, ինչն առավել դյուրին կդարձնի երկկողմ փոխգործակցությունը քաղաքական, տնտեսական, մշակութային և զբոսաշրջության բնագավառներում։
Օգոստոսի 4-ին նախատեսված է անդրանիկ չվերթը Երևան-Մադրիդ-Երևան երթուղով։ Այն կիրականացնի հայկական «Արմավիա» ընկերությունը։

A ceremony marking the signing of an agreement on air transportation between the Republic of Armenia and the Kingdom of Spain took place in Spain’s Ministry of Development (Ministerio de Fomento), reports Armenia’s foreign ministry.
Signing on behalf of Spain was Civil Aviation Authority (Aviación Civil) General Director Manuel Ameijeiras Vales, while RA Charges d’Affaires in Spain Khoren Terteryan signed on behalf of Armenia.
According to the Armenian foreign ministry statement, the agreement enables to establish a regular air connection between the two countries’ capitals, which will make bilateral cooperation in political, economic, cultural and tourism sectors much easier.
The first Yerevan-Madrird return flight is set for Aug. 4. It will be carried out by Armenian carrier Armavia.