Ղարաբաղն ու Մերձդնեստրը «փոխադարձ հետաքրքրություններ» ունեն
Օգոստոսի 31-ին Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարի պաշտոնակատար Վասիլի Աթաջանյանն ընդունել է Մերձդնեստրի Մոլդավական Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Վլադիմիր Յաստրեբչակի գլխավորած` ՄՄՀ պատվիրակությանը, որը ժամանել է մասնակցելու ԼՂՀ հռչակման 20-ամյակի տոնակատարությանը:
Հանդիպման ընթացքում տեղի է ունեցել մտքերի փոխանակություն փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող հարցերի շուրջ: Զրույցի մասնակիցներն անդրադարձել են իրենց երկրներում առկա հասարակական-քաղաքական գործընթացներին, ղարաբաղյան և մերձդնեստրյան հակամարտությունների կարգավորման հեռանկարներին և այլ հարցերի: Երկու կողմերն էլ հավաստել են իրենց հավատարմությունը հիմնախնդիրների խաղաղ լուծմանը:
ԼՂՀ ԱԳՆ մամուլի ծառայության փոխանցմամբ` քննարկվել են նաև երկու հանրապետությունների միջև հետագա համագործակցության հարցեր:

Nagorno-Karabakh and Transdniestria have 'Mutual Interests'
On Aug. 31, acting foreign minister of the unrecognized Republic of Nagorno Karabakh Vasily Atajanian welcomed the delegation of the Transdniestrian Moldavian Republic, which had arrived in Nagorno Karabakh to participate in the festive events dedicated to the 20th anniversary of the "NKR proclamation," according to a press statement issued by the NKR authorities. The delegation was headed by TMR foreign minister Vladimir Yastrebchak.
During the meeting, an exchange of opinions on issues of mutual interest took place. The meeting participants discussed issues related to the public-political processes in their states, the prospects of the settlement of the Karabakh and Transdniestrian conflicts and others. Both parties confirmed their commitment to peaceful settlement of the issues.