Ադրբեջանը լռում է հայերի կողմից անօդաչու թռչող սարքի կործանման մասին
Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայությունը դեռևս չի մեկնաբանել Ղարաբաղի երկնքում  հայտնված անօդաչու թռչող սարքի շարքից դուրս բերման մասին տեղեկությունները:
Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությունը չի պատասխանում հեռախոսազանգերին, հայտնում է «Նովոստի Ազերբայջան»-ը:
Ավելի վաղ երկրի պաշտպանության նախարարությունը հաղորդել էր, որ Ադրբեջանի օդուժը նվազագույնը  60 իսրայելական և տեղական արտադրության անօդաչու սարք ունի, որոնք ցուցադրվել են 2011 թվականի հունիսին Ադրբեջանի զինված ուժերի հոբելյանին նվիրված ռազմական շքերթի ժամանակ:
Նշենք, որ Մարտունու շրջանի Վազգենաշեն գյուղի մերձակայքում ԼՂՀ Պաշտպանության բանակի կողմից Արցախի օդային սահմանը հատած ադրբեջանական անօդաչու թռչող սարքը շարքից հանվել էր սեպտեմբերի 12-ի առավոտյան:
Կործանված ինքնաթիռի մասերը գտնվում են ԼՂՀ ՊԲ համապատասխան ծառայությունների տրամադրության տակ:
Մեկնաբանելով տեղի ունեցածը` Հայաստանի պաշտպանության նախարարի մամլո քարտուղար Դավիթ Կարապետյանը հարկ է համարել հաղորդել, որ Հայաստանի զինված ուժերը իրենց անօդաչու սարքերը կցուցադրեն Հայաստանի անկախության 20-ամյակին նվիրված ռազմական շքերթի ժամանակ, որը տեղի կունենա Երևանում:

У Азербайджана еще осталось как минимум 59 беспилотников
Пресс-служба Министерства обороны Азербайджана пока не прокомментировала информацию об уничтожении в небе Карабаха азербайджанского беспилотного самолета.
Пресс-служба МО Азербайджана не отвечает на телефонные звонки, сообщает «Новости Азербайджан».
Ранее минобороны этой страны сообщало, что в парке военных самолетов ВС Азербайджана находится по меньшей мере 60 беспилотников израильского и местного производства, которые демонстрировались в июне 2011 года на военном параде, посвященном юбилею вооруженных сил Азербайджана.
Детали сбитого армией Карабаха азербайджанского разведывательного беспилотного летающего аппарата находятся в распоряжении соотвествующих служб НКР. Беспилотник был сбит утром 12 сентября у села Вазгенашен. Как сообщает пресс-служба Армии обороны, в последнее время Азербайджан активизировал действия на границе с Карабахом.