Ոստիկանությունը պնդում է` պաշտոնյաների որդիները հանցավոր խմբում չեն եղել. դեպքի մանրամասներ
Այսօր վաղ առավոտյան Երևանի Մյասնիկայնի պողոտայում տեղի  ավազակային խմբի աղմկահարույց վնասազերծման կապակցությամբ ՀՀ ոստիկանությունը հաղորդագրություն է տարածել:
Համաձայն պաշտոնական տեղեկատվության, վնասազերծված հանցավոր կայուն խումբը կասկածվում է մայրաքաղաքում իրականացված ծանր հանցագործություններ կատարելու մեջ:
Ոստիկանությունը նշում է, որ հանցավոր խումբը ծրագրում էր իրականացնել նոր հանցագործություն, ինչը ձախողվել է ոստիկանության ձեռնարկած միջոցառումների արդյունքում: Հանցավոր խմբի անդամները ոստիկանության աշխատակիցներին ցուցաբերել են զինված դիմադրություն, ինչը հաջողվել է կանխել: Խմբի անդամների մոտից հայտնաբերվել և առգրավվել է մեծ քանակությամբ զենք և զինամթերք, հանցագործության գործիքներ:
Դեպքի առթիվ հարուցվել  է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 316-րդ հոդվածի 2-րդ մասով (իշխանության ներկայացուցչի նկատմամբ բռնություն գործադրելը) և 235-րդ հոդվածի հատկանիշներով: Բերման է ենթարկվել  13 անձ: Ոստիկաններին դիմադրություն ցույց տված և փախուստի դիմած անձանցից մեկը մահացել է:
Նշենք, որ ավելի վաղ դեպքի վայրից ականատեսները հաղորդել էին, որ հանցագործների վթարի ենթարկված Mercedes մակնիշի մեքենան բախվել էր սյանը, որից միջից փախուստի դիմաց անձը փորձել է բարձրանալ դիմացի ժայռի վրա, սակայն ընկել  և մահացել է:
Ոստիկանությունն ասվում է, որ պարզվել է տվյալ անձի ինքնությունը, սակայն հաղորդագրության մեջ նրա անունը չի նշվում:
Այժմ կատարվում է նախաքննություն պարզելու բերման ենթարկված անձանց մեղսակցությունն ու դերակատարության աստիճանը մայրաքաղաքում տեղի ունեցած ծանր հանցագործություններին:
Ոստիկանությունը պաշտոնապես նշել է նաև, որ ինտերնետային լրատվամիջոցների հրապարակումները, թե որպես հանցավոր խմբի անդամ բերման ենթարկվածների թվում են տարբեր բարձրաստիճան պաշտոնատար անձանց որդիներ իրականությանը չի համապատասխանում:

Полиция не нашла в банде детей армянских чиновников. Поймали 13, один скончался
Полиция Армении распространила пресс-релиз о нашумевшей операции по обезвреживанию вооруженной преступной группировки, которая началась сегодня сраннего утра и блокировала малый центр столицы.
Сообщается, что банда подозревается в совершении тяжких преступлений в Ереване, и планировании нового дела, которое провалилось благодаря мерам, предпринятым полицией.
Члены преступной группировки оказали вооруженое сопротивление силовикам, но его удалось подавить. У преступников изъято оружие и боеприпасы в большом количестве, а так же орудия преступления.
Возбуждено уголовное дело по 2-й части 316 статьи (использование силы против представителей власти) и по 235 статье. Были задержаны 13 человек, один из оказавших сопротивление скончался при попытке бегства.
Ранее корреспондент Epress.am сообщал со ссылкой на сотрудников полиции, что преступники, пытаясь скрыться на автомобиле Mercedes, врезались в столб. Двоих арестовали на месте, третий хотел скрыться и забрался на скалу, но упал оттуда и разбился насмерть. Прокуратура сообщает, что погибший – ранее судимый Гурген Айрапетян.
Сейчас проводится предварительное расследование в целях выяснения соучастия и степени повинности за происшедшие в столице тяжкие преступления.
Полиция особо отмечает, что публикации интернет-изданий о том, что в составе преступной группировки есть дети высокопоставленных чиновиков не соответствует действительности.
По непроверенным данным, преступная в текущем году успела совершить ряд разбойных нападений и ограблений, в частности, на дом бывшего депутата Наполеона Азизяна и на квартиру одного из высокопоставленных чиновников фонда «Линси». Сообщалось, что награбленной наличности и драгоценностей было на сотни тысяч долларов.