Տավուշում անհայտ կորածներից երկուսը դուրս են եկել կապի. այժմ կորածները 10-ն են (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ, ՖՈՏՈ)
Տեղեկություններ կան երեկ երեկոյան, ժամը 19.00-ի սահմաններում Տավուշի մարզի Վանաձոր-Բագրատաշեն ճանապարհին տեղի ունեցած սողանքի հետևանքով անհայտ կորած մարդկանց մասին:
Դրանք են`
1. Արմեն Սորսումատյան (1973 թ. ծնված, Երևանի բնակիչ)
2. Մեխակ Սորսումատյան (1964 թ. ծնված, Երևանի բնակիչ)
3. Նորիկ Միրզոյան (1939 թ. ծնված, Լճկաձոր գյուղի բնակիչ)
4. Արթուր Գուգենի Հակոբյան (1992 թ. ծնված, Վրաստանի քաղաքացի)
5. Գուրգեն Մովսեսի Հակոբյան (1949 թ. ծնված, Վրաստանի քաղաքացի)
6. Գենա Սուրմանիձե (1961 թ. ծնված, Վրաստանի քաղաքացի)
7. Նուքրի Սուրմանիձե (1981 թ. ծնված, Վրաստանի քաղաքացի)
8. Վարդան Կարապետյան (1945 թ. ծնված, Գյումրի քաղաքի բնակիչ)
9. Արտակ (1970 թ. ծնված, Գյումրի քաղաքի բնակիչ, ազգանունը ճշտվում է)
10. Տիգրան Մեջինյան (1986 թ. ծնված, ՀՀ քաղաքացի)
Նախկինում անհայտ կորածների ցուցակում նշված 1962 թ. ծնված Մամիկոն Գասպարյանը և 1984 թ. ծնված Ալեքսանդր Բաղդասարովը կապի են դուրս եկել իրենց հարազատների հետ և ասել, որ գտնվում են Վրաստանում և սողանքի պահին դեպքի վայրում չեն եղել:
Դեպքի վայրում որոնողական աշխատանքները շարունակվում են, հայտնում է ԱԻՆ պաշտոնական կայքը:
Հիշեցնենք, որ Երևան-Վանաձոր M6 միջպետական մայրուղու 83-րդ կիլոմետրում սողանքային երևույթի պատճառով, ըստ նախնական տվյալների, փլվածքի տակ է մնացել 35 մեքենա:
Երեկ երեկոյան վարչապետի որոշմամբ ստեղծվել է օպերատիվ շտաբ: Համապատասխան ծառայություններն ուղղվել են դեպքի վայր: Կառավարության կայքի հաղորդմամբ` ձեռնարկվում են բոլոր միջոցները սողանքի գոտում հայտնված ավտոմեքենաների ուղևորներին օգնություն ցուցաբերելու նպատակով: Ճանապարհի մոտ 6 մ երկարությամբ հատվածը դարձել է անանցանելի, շրջվել են էլ.սյուներ, որի հետևանքով հոսանքազրկվել են Այրում քաղաքը և Լճկաձոր գյուղը:
Համապատասխան ծառայությունները խնդրում են ձեռնպահ մնալ Վանաձոր- Բագրատաշեն ճանապարհով երթևեկելուց:
Գործում է շրջանցիկ ճանապարհ՝ Վանաձոր-Դիլիջան-Իջևան-Բագրատաշեն ուղղությամբ:
ԱԻՆ ճգնաժամային կառավարման կենտրոնում գործում է թեժ գիծ՝ 010-52-96-90, 010-36-02-97, 060 44 02 38 հեռախոսահամարներով:

The following is a list of missing persons believed to be trapped in the landslide on the Vanadzor-Bagratashen road in Armenia's Tavush marz (province) which occurred at around 7 pm on Sunday evening:
1. Armen Sorsumatyan, 38, Yerevan resident
2. Mekhak Sorsumatyan, 47, Yerevan resident
3. Norik Mirzoyan, 72, resident of Lchkadzor village
4. Artur Gurgen Hakobyan, 19, citizen of Georgia
5. Gurgen Movses Hakobyan, 62, citizen of Georgia
6. Gena Surmanidze, 50, citizen of Georgia
7. Nukri Surmanidze, 30, citizen of Georgia
8. Vardan Karapetyan, 66, resident of the city of Gyumri
9. Artak, 41, resident of the city of Gyumri (surname currently being verified)
10. Tigran Mejinyan, 25, citizen of Armenia
Previously believed to be missing Mamikon Gasparyan, 49, and Alexander Baghdasarov, 27, established contact with their relatives and informed them they are in Georgia and were not on site when the landslide struck.
Search and rescue work continues, reports Armenia's Ministry of Emergency Situations.
As previously reported, a landslide struck the 83rd kilometer mark on the Yerevan-Vanadzor M6 highway, leaving several vehicles trapped underneath, the head of the Tavush marz (province) rescue department said Sunday. A 6m-long section of the road has become unsurpassable, while downed electric poles resulted in blackouts in the city of Ayrum and the village of Lchkadzor.
Rescue services are asking members of the public to refrain from using the Vanadzor-Bagratashen road. Offered instead is an alternative route, Vanadzor-Dilijan-Idjevan-Bagratashen.
The RA Ministry of Emergency Situations Crisis Management Center asks all those with information or questions to call any of the following hotline numbers: 010-52-96-90, 010-36-02-97, 060-44-02-38.