Սահակյանը չի ցանկանում, որպեսզի Քոչարյանին բոբո ներկայացնեն
ՀՀԿ փոխնախագահ, ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Գալուստ Սահակյանը չի կարծում, որ որևէ հանրապետական կա, որ վատ կարծիք ունի ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի մասին:
Սահակյանը նշել է, որ ՀՀԿ-ն ժամանակին Ռոբերտ Քոչարյանին սատարող ուժ է եղել:
«Մենք նրա ավանդը մեծ ենք համարում պետականաշինության մեջ:
Այնպես են ներկայացնում, թե իբր Ռոբերտ Քոչարյանը բոբո է», - ասել է ՀՀԿ-ականը` պատասխանելով Քոչարյանի` մեծ քաղաքականություն հնարավոր վերադարձի մասին հարցին:
Այնուամենայնիվ, Սահակյանը նշել է, որ խորհրդարանական ընտրություններից առաջ Քոչարյանի մոտ «չի տեսնում թիմային ակտիվություն»:
«Ես երկրորդ նախագահի մոտից չեմ գալիս, ես չգիտեմ` նա նախագահական ընտրություններին կակտիվանա, թե ոչ: Դա յուրաքանչյուրի գործն է», - ասել է բանախոսը:

Stop Making Robert Kocharian Out to be Some Kind of 'Bugaboo,' Says MP
Vice-chair of the ruling Republican Party of Armenia (HHK), MP Galust Sahakyan doesn't believe that there's a single Republican who has a bad opinion about second president of Armenia Robert Kocharian.
HHK was at force supporting Kocharian at one time, he said, speaking to journalists in Yerevan today.
"We believe that he made a great contribution to state-building.
"They make him out to be such a bugaboo," he said, addressing media reports of Kocharian's possible return to active politics.
Nevertheless, Sahakyan continued, he "doesn't see active team involvement" in Kocharian ahead of the 2012 parliamentary elections in Armenia.
"I'm not coming from the second president's side; I don't know if he will show greater vigor at the presidential elections or not. To each his own," said the Republican MP.