Երևանի «պարսկական աշտարակի» նախագիծն իրականություն է
ՀՀ-ում Իրանի դեսպանատանը երեկ չեն հերքել, որ Երևանի կենտրոնում` «Մոսկվա» կինոթատրոնի հարևանությամբ, 50 հարկանի աշտարակը մտադիր է կառուցել իրանական ընկերությունը: Ավելի ուշ դա հաստատել են Երևանի քաղաքապետարանից, գրում է «Հայկական ժամանակը»:
Թերթը նշում է, որ երբ փորձել է այդ ընկերության ու նաև կառուցվելիք աշտարակի նախագծի վերաբերյալ մանրամասներ ճշտել Իրանի դեսպանությունից, այստեղից միայն համառորեն ցանկացել են պարզել օրաթերթի ունեցած ինֆորմացիայի աղբյուրը:
«Դուք հաստատ չգիտեք`արդյո՞ք այդ շինությունը կառուցում  է իրանական ընկերությունը, թե ոչ , չգիտեք`որտեղից եք ստացել այդ ինֆորմացիան և զանգահարել եք Իրանի դեսպանություն`ուզում եք դեսպանությունից դիրքորոշում իմանալ», - ասել են Իրանի դեսպանատան լրատվական ծառայությունից:
«Դուք հերքո՞ւմ եք, որ կառուցվելիք շենքի հետ Իրանը, իրանական որևէ ընկերություն կապ ունի»: «ՀԺ»-ի այս հարցին ի պատասխան` դեսպանատնից հայտարարել են, որ իրենք կզանգահարեն և օրաթերթի պատասխանատուի հետ կխոսեն, ինչը, սակայն, չեն արել:

Iranian Embassy Does Not Refute 'Persia Tower' Construction in Yerevan: Haykakan Jamanak
The Iranian Embassy in Armenia yesterday did not refute reports that an Iranian company intends to build a 50-storey mixed-use building next to Moscow Cinema in downtown Yerevan. Later, this was confirmed by Yerevan City Hall, reports local daily Haykakan Jamanak ("Armenian Times").
The opposition paper notes when it tried to get details from the Iranian Embassy regarding the company as well as the yet-to-be-constructed tower, the embassy only wanted to know the newspaper's source for this information.
"You definitely don't know whether an Iranian company is constructing that building or not; you don't know where you got that information from and you've called Iran's embassy, wanting to find out the embassy's position?" was the reply from the embassy's press service, reports Haykakan Jamanak.
"In response to Haykakan Jamanak's question 'Do you deny that Iran or any Iranian company has a connection to the building to be constructed?' the embassy said they will call and speak with the person in charge of the newspaper, which, however, they haven't done," writes the paper.
Recall, Haykakan Jamanak reported on Thursday that the building will be called Persia Tower and it will be a mixed-use development with several floors set aside for commercial use; others, residential; and more than 10 floors to be designated as a hotel.