Սերժ Սարգսյանը պատրաստ է ընդդիմությանը զիջել 28 պատգամավորական տեղ. աղբյուր
Կոալիցիոն ուժերի` ՀՀԿ-ի, ԲՀԿ-ի և ՕԵԿ-ի ներկայացուցիչները քննարկել և որոշել են ապագա ԱԺ քարտեզն՝ ըստ ուժերի հարաբերակցության, գրում է «Հայկական ժամանակ» օրաթերթը` հղում կատարելով իր լավատեղյակ աղբյուրների վրա:
Քննարկման ժամանակ որոշվել է, որ համամասնականի և մեծամասնականի հանրագումարում ՀՀԿ-ն պետք է ունենա 67 մանդատ։
Թերթը նշում է, որ ԲՀԿ-ին ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանը պատրաստվում է տալ 30 մանդատ, ՕԵԿ-ին՝ 6, իսկ ընդդիմությանը Սարգսյանը պատրաստ է զիջել 28 մանդատ։
«Իշխանության ներսում էլ, սակայն, հասկանում են, որ այսպիսի բաժանումը ոչ իրատեսական է, և ապագա խորհրդարանը, նույնիսկ լայնամասշտաբ կեղծիքներով, նման տեսք ունենալ չի կարող», - նշում է «Հայկական ժամանակը»:

Серж Саргсян готов отдать оппозиции 28 мест в парламенте – источник газеты
Представители правящей коалиции - Республиканской партия (РПА), «Процветающая Армения» (ППА) и «Оринац Еркир» (ОЕ) - обсудили соотношение сил в парламенте будущего созыва, пишет газета «Айкакан жаманак» со ссылкой на свои источники.
Было решено, что по мажоритарной системе и партийным спискам РПА должна получить 67 мандатов. Газета отмечает, что для ППА с предпринимателем Гагиком Царукяном во главе президент Серж Саргсян собирается выделить 30 мест, ОЕ - 6, а оппозиции власти готовы уступить 28 мандатов.