ՖՈՏՈՇԱՐՔ - Ընդդիմությունը երթ կազմակերպեց դեպի Մյասնիկյանի արձան
Ազատության հրապարակում այսօր անցկացված Հայ Ազգային Կոնգրեսի հանրահավաքից հետո մեկնարկեց ընդդիմության կողմնակիցների երթը, որը գլխավորում էր ՀՀ առաջին նախագահ, Կոնգրեսի առաջնորդ Լևոն Տեր-Պետրոսյանը:
Երթի մասնակիցները քայլելու ընթացքում վանկարկում էին «Պայքար, պայքար մինչև վերջ», «Սերժիկ, մարդասպան», «Ամոթ մարտի 1-ի ոճրագործներին»:
Նրանք անցան Մաշտոցի պողոտայով, իսկ հասնելով Գրիգոր Լուսավորիչ փողոց, բռունցնքերը վեր պարզեցին և լուռ քայլելով հասան Մյասնիկյանի արձան, որտեղ 4 տարի առաջ հավաքվել էին 2008 թվականի նախագահական ընտրությունների պաշտոնական արդյունքներից դժգոհող քաղաքացիները, որոնց ցույցը մարտի 1-ի առավոտյան ցրել էին իրավապահ մարմինները:
Մյասնիկյանի արձանի մոտ դրված էին մարտի 1-ին զոհված տասը քաղաքացիների նկարները, որոնց մոտ մոմեր էին վառվում:
Երթի մասնակիցները Կոնգրեսի ղեկավարության հետ միասին ծաղիկներ ու ծաղկեպսակ դրեցին արձանի պատվանդանին:

PHOTOS: Opposition Marches to Myasnikyan Statue to Remember the Dead
After the rally organized by the Armenian National Congress (HAK) in Yerevan's Liberty Square (adjacent to the Opera building), supporters marched to the statue of revolutionary Bolshevik of Armenian descent Aleksandr Myasnikyan (located across from Yerevan City Hall), where four years ago today, demonstrators protesting results of the presidential election were dispersed by national police and military forces.
Marchers today were chanting "Fight, fight till the end!" (a common HAK slogan), "Serzhik, murderer!" (referring to Armenian President Serzh Sargsyan), and "Shame to the criminals of Mar. 1!"
The photos of the 10 citizens who died on Mar. 1–2, 2008, and lit candles were placed near the Myasnikyan statue.