«Ջազզվեն» ոչ մեկի իրավունքները չի խախտում. իրավաբան
«Ջազզվե» ընկերության իրավաբան Գրիգոր Մինասյանը Epress.am-ի հետ զրույցում  հաստատել է այն լուրը, թե բրիտանական հայտնի «Բըրբրրի» (Burberry Ltd.) ընկերությունը դատի է տվել իրենց:
Բրիտանական ընկերությունը կարծում է, որ «Ջազզվե»-ին պատկանող սրճարաններում և սննդի օբյեկտներում, առանց իրավատիրոջ թույլտվության, օգտագործվում է «Բըրբրրի լիմիթեդին» պատկանող և ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարության մտավոր սեփականության գործակալության կողմից 2011թ. փետրվարին գրանցված պատկերային նշանը:
«Ջազզվե»-ի իրավաբանի խոսքով` իրենք չեն ընդունում, որ խախտում են որևէ մեկի  իրավունքները:
«Ապրանքանիշի ճշտման հարցը քննելու է մտավոր սեփականության գործակալությունը: Հիմա սպասում ենք այդ փորձաքննության պատասխանին:  Մեզ չբավարարող պատասխան ստանալու դեպքում, կդիմենք նաև այլ փորձագիտական ընկերությունների»,- ասել է Գրիգոր Մինասյանը:
Այժմ «Բըրբրրի լիմիթեդը» ապրանքային նշանի ապօրինի օգտագործումն արգելելու պահանջով դիմել է Երևանի Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության դատարան: Հայցը դատավոր Ռուբեն Ներսիսյանի վարույթում է:

The British company believes that Jazzve is infringing on its trademark by draping chairs in the cafes and restaurants it owns with the Burberry signature pattern, which in February 2011 was registered with the RA Ministry of Economy's Intellectual Property Agency.
According to Jazzve's representative, his client doesn't belief that the company has violated any rights.
"The Intellectual Property Agency will discuss the issue of clarifying the trademark. We're now waiting for the outcome of that examination. If we're not satisfied with the response, we will appeal to other expert companies," Minasyan said.
Burberry Ltd. has appealed to the Court of General Jursdiction of Kentron and Nork-Marash Administrative Districts of Yerevan with the demand to terminate the illegal use of its trademark. The claim will be examined by Judge Ruben Nersisyan.