Խոշտանգված զինվորի առողջական վիճակը վատացել է, նրան տեղափոխել են հոսպիտալ
Մարտի 14-ին Երևանի կայազորի Ռազմական ոստիկանության պետ Ռ. Ներսիսյանի, քրեական հետախուզության բաժանմունքի պետ Հ. Ոփանյանի և քննչական բաժանմունքի հետաքննիչ Ա. Ավագյանի կողմից խոշտանգման ենթարկված զինվոր Արսեն Գրիգորյանը քիչ առաջ տեղափոխվել է Երևանում գտնվող Կենտրոնական կլինիկական զինվորական հոսպիտալ` առողջական վիճակի վատացման պատճառով: Այս մասին տեղեկացնում է «Չենք լռելու» երիտասարդական նախաձեռնությունը` հղում կատարելով իր աղբյուրին:
Ավելի վաղ հայտնի էր դարձել, որ ՌՈ բարձրաստիճան աշխատակիցների կողմից զինվոր Արսեն Գրիգորյանը ծեծվել է այնքան ժամանակ, մինչև նա սկսել է արյուն փսխել: Տեղի ունեցածը թաքցնելու նպատակով նրան արձակուրդ են տվել, ինչպես նաև ծնողներին փորձել են համոզել, որպեսզի բողոքներ չներկայացնեն։ Սակայն զինվորի մարմնի վրա այս պահին առկա են բռնության աղաղակող հետքեր։
Չնայած նրան, որ դեպքի առթիվ ՌՈ ներքին քննությունների բաժնի պետ, փոխգնդապետ Մ. Մուրադյանն իրականացնում է ծառայողական քննություն, սակայն իրազեկ աղբյուրները հավաստում են, որ գործը ծածկադմփոց անելու միտում կա:

Local Group Says Young Military Draftee Beaten by Superiors Now Moved to Hospital
Arsen Grigoryan, a conscript who was allegedly beaten by his superiors at a military base, due to his deteriorating health was moved to the Central Clinical Military Hospital in Yerevan earlier today, according to local youth civic initiative "We Won't Be Silent".
The youth group earlier reported that the young draftee had been beaten till he bled and then told not to tell anyone about what happened. According to We Won't Be Silent, head of the Yerevan garrison military police R. Nersisyan, head of the criminal investigations department H. Upanyan and investigator A. Avagyan are responsible for the crime.
The civic group had also noted that because of a fight that took place a month ago, other servicemen along with Grigoryan were detained by the Yerevan garrison military police on Mar. 14 and subject to severe beatings while in police custody.