ԼՂՀ-ի օդանավը 15 օրից պատրաստ կլինի թռիչքներ իրականացնել
15 օրից ԼՂՀ-ի ձեռք բերած օդանավը տեխնիկապես պատրաստ կլինի թռիչքներ իրականացնելու Ստեփանակերտի օդանավակայանից։ Այս մասին «Հայկական ժամանակ» օրաթերթի թղթակցին հայտնել է ԼՂՀ քաղաքացիական ավիացիայի գլխավոր վարչության պետ Դմիտրի Ադբաշյանը։
Վերջինս նշել է, որ օդանավակայանը ևս վաղուց պատրաստ է ինքնաթիռ ընդունելուն և ճանապարհելուն։
Ադբաշյանի խոսքով՝ հիմա ինքնաթիռն անցնում է տեխնիկական սպասարկման տեխզննում, որն իրականացնում է արտադրող ձեռնարկությունը։ Թերթի թղթակցի հարցին՝ հնարավո՞ր է, 15 օրից այդքան սպասված թռիչքը իրականացվի, Քաղավիացիայի պետը խուսափել է պատասխանել՝ ասելով, որ ինքը պատասխանատու է տեխնիկական խնդիրների համար։ ԼՂՀ կառավարությունից հայտնել են, որ 15 կամ 20 օր հետո թռիչք դժվար թե կայանա, հարցը պետք է քննարկվի, և որոշում լինելու դեպքում՝ այն կհրապարկվի։

Карабахский самолет будет готов к полетам через 15 дней
Через 15 дней приобретенный Нагорным Карабахом самолет будет технически готов для осуществления рейсов из степанакертского аэропорта. Об этом газете «Айкакан жаманак» сообщил начальник главного управления гражданской авиации Карабаха Дмитрий Адбашьян.
В настоящее время, по его словам, самолет проходит техосмотр, осуществляемый предприятием-производителем. Аэропорт же давно готов к прилетам и вылетам самолетов. На вопрос корреспондента издания, может ли осуществление долгожданного рейса состояться через 15 дней, Адбашьян не ответил, заявив, что он ответственен за техническое состояние. В карабахском правительстве сообщили, что рейс вряд ли будет осуществлен через 15 или 20 дней, вопрос необходимо обсудить, и окончательное решение будет представлено после его принятия.