ԱԺ-ն քվեարկեց. պետական պաշտոնյաների աշխատավարձը կբարձրանա
69՝ «կողմ», 37՝ «դեմ» և 6՝ «ձեռնպահ» ձայներով ԱԺ-ն ընդունել է պետական պաշտոնյայի աշխատավարձը բարձրացնելու օրինագիծը: Քվեարկությունից առաջ  պատգամավորները հերթական անգամ կարծիքներ են հայտնել: Մասնավորապես, դեմ է արտահայտվել ՀԱԿ պատգամավոր Հրանտ Բագրատյանը:
«Իշխանությունը պետք է բարձրացնի հաջորդ իշխանության աշխատավարձը: Սա կատակ չէ: Նույնը նաև նախագահի աշխատավարձին է վերաբերում»,- ասել է Բագրատյանը:
ՀԱԿ խմբակցության ղեկավար Լևոն Զուրաբյանը հայտարարել է, որ իրենք դեմ են քվեարկելու օրենքին: Նույնն ասել է նաև ԲՀԿ խմբակցության քարտուղար Նաիրա Զոհրաբյանը:
«Ժառանգության» պատգամավոր Զարուհի Փոստանջյանը, իր հերթին, համոզմունք է հայտնել, որ անբարոյականություն է բարձրացնել պաշտոնյաների աշխատավարձերը, երբ ժողովուրդը ապրում է աղքատության մեջ: ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը Փոստանջյանին հորդորել է արտահայտվել «կոռեկտության սահմաններում»:

With 69 in favor, 37 against, and 6 abstentions, Armenia's National Assembly passed a bill to raise the salaries of government officials. Before the vote, MPs once again expressed their opinion on the draft law. Armenian National Congress (HAK) MP Hrant Bagratyan, in particular, was in favor of such a bill.
"The government should increase the salary of the succeeding government. This is not a joke. The same refers also to the president's salary," he said.
Head of HAK's parliamentary faction Levon Zurabyan said they will vote against the bill. The same was said also by the secretary of the Prosperous Armenia parliamentary faction, Naira Zohrabyan.
Heritage Party MP Zaruhi Postanjyan, in turn, said it is "immoral" to increase the salaries of officials when people live in poverty. National Assembly President Hovik Abrahamyan warned the opposition MP to express herself "within the limits of correctness".